Rekord w kwestii szybkości ładowania – to cel Xiaomi!

Wielu producentów smartfonów dość rozsądnie i ostrożnie podchodzi do kwestii szybkości ładowania swoich produktów. Doskonałym przykładem może być tu Samsung, który stosuje technologie ładowania urządzeń z mocą 25W (w przypadku niektórych flagowców – 45W). Wśród chińskich dostawców urządzeń mobilnych panuje jednak interesujący trend prowadzenia wyścigu na szybkość ładowania. Właśnie włącza się do niego Xiaomi!

Smartfony Xiaomi z diabelnie szybkim ładowaniem?

Xiaomi chce zaprezentować swoje możliwości w zakresie dostarczania technologii szybkiego ładowania dla smartfonów i tabletów. W tym celu wprowadzi na rynek ładowarkę o mocy 210W, która umożliwi błyskawiczne ładowanie urządzeń. Na uzupełnienie poziomu energii w naszym urządzeniu mobilnym od 0% do 100% potrzebować będziemy w takiej sytuacji w mniej niż 8 minut.

Na tą chwilę technologią najszybszego ładowania na rynku dysponuje vivo, które w przypadku smartfona iQOO 10 Pro oferuje nam możliwość ładowania ogniwa z mocą 200W. Xiaomi ma natomiast zamiar zdominować rynek nie tylko pod względem możliwości fotograficznych oferowanych przez smartfony, ale i poprzez inne ich cechy – takie jak chociażby wspomniane szybkie ładowanie.

Czytaj też: POCO M5 i POCO M5s oficjalnie!

Miejmy nadzieję, że takie szybkie ładowanie nie będzie zbyt inwazyjne dla baterii smartfonów i że nie przełoży się na przyśpieszoną ich degradację. Nikt z nas nie chciałby bowiem pójść na kompromis – szybkie ładowanie w zamian za skróconą żywotność ogniwa, prawda?

Grafika tytułowa: SCREEN POST / Unsplash