Nowy laptop Redmi zaskakuje specyfikacją!

Redmi Book 14 to najnowszy laptop od Xiaomi, który wbrew rodowodowi marki Redmi ma nam do zaoferowania całkiem sporo. Jest to urządzenie, które z powodzeniem posłuży do pracy, do konsumpcji multimediów a nawet do pogrania w mniej wymagające gry. Co warto wiedzieć na jego temat?

fot. Xiaomi

Ciekawy laptop w dobrej cenie?

Omawiane urządzenie zostało przez producenta wyposażone w 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2880×1800 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Sercem laptopa są procesory Intel Core 12. generacji wspierane przez układ graficzny Intel Iris Xe, 16 GB RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB. Na uwagę zasługuje fakt, że urządzenie wyposażono w podświetlaną klawiaturę

W ręce użytkownika oddane zostaje całe multum przydatnych złącz. Mowa o: 3 x USB-A, 1 x USB-C (Thunderbolt 4), a także 1 x HDMI 2.1 i 1 x combo 3,5 mm. Za łączność bezprzewodową będą odpowiadać Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6 oraz NFC. Ponadto mamy tu kamerę internetową 1080p, aż cztery mikrofony i dwa głośniki o skromnej mocy 2 W każdy. Na uwagę zasługuje wsparcie dla Dolby Atmos.

Baterię charakteryzuje pojemność 56 Wh. Jak się okazuje, naładujemy ją dość sprawnie z mocą 100 W. W Chinach laptop kosztuje po bezpośrednim przeliczeniu między 2700 a 3300 złotych. W tej chwili nie wiadomo, czy trafi do oferty na Starym Kontynencie.

Czytaj też: Nowy zegarek Xiaomi oficjalnie!

Grafika tytułowa: Xiaomi