Praca hybrydowa to przyjemność z nowościami Logitech!

Koncern Logitech zaprezentował swoje nowe, ciekawe urządzenia zaprojektowane z myślą o wygodnej pracy hybrydowej. Mimo, że pandemia koronawirusa już za nami, wiele osób wykonuje obowiązki nadal naprzemiennie z domu i z biura z tego względu, że jest to wygodne i opłacalne zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Amerykański gigant chce, by praca hybrydowa była jak najbardziej produktywna.

fot. Logitech

Logitech Rally Bar Huddle

Firma Logitech zaprezentowała Rally Bar Huddle, wysokiej klasy urządzenie typu „all-in-one” do małych pomieszczeń i najnowszy dodatek do kamer konferencyjnych Logitech. Zaprojektowany, aby z łatwością zapewniać równe doświadczanie wideokonferencji, Rally Bar Huddle jest szybki w konfiguracji, prosty w zarządzaniu i łatwy do zintegrowania z Tap IP za pośrednictwem CollabOS.

Rally Bar Huddle został zaprojektowany dla pomieszczeń do sześciu osób, aby każdy uczestnik był wyraźnie widoczny i słyszany. Wbudowane rozwiązania AI w wideo i jakość obrazu 4K zachęcają zdalnych uczestników do rozmowy. Przeprojektowany system audio sprawia, że Rally Bar Huddle jest dwa razy głośniejszy niż Logitech MeetUp. Zaawansowane zbieranie dźwięku za pomocą sześciu mikrofonów kształtujących wiązkę i tłumienie szumów oparte na sztucznej inteligencji zapewniają naturalne wrażenia podczas spotkań.

Rally Bar Huddle można wdrożyć na trzy sposoby. Działa zarówno z dedykowanym komputerem z systemem Windows lub ChromeOS, w trybie BYOD lub uruchamia obsługiwane aplikacje do wideokonferencji na urządzeniu w trybie appliance bez zewnętrznego komputera. Rally Bar Huddle współpracuje z wiodącymi platformami wideokonferencyjnymi, w tym Microsoft Teams, Zoom i Google Meet.

Rally Bar Huddle będzie dostępny w lipcu 2023 r. za pośrednictwem autoryzowanych sprzedawców i logitech.com w sugerowanej cenie detalicznej 1699 USD. Nowe funkcje RightSight 2 zostaną udostępnione jesienią 2023 roku.

fot. Logitech

System do rezerwacji biurek i stacja Logi Dock Flex

Logitech zaprezentował dziś również usługę rezerwacji biurek, która zapewnia pracownikom lepsze doświadczanie rozwiązania hot-desk i większe możliwości zarządzania współdzielonymi biurkami w wielu lokalizacjach. Usługa działa na Logi Dock Flex, w pełni funkcjonalnej zarządzanej stacji dokującej stworzonej z myślą o współdzielonych biurkach w elastycznych środowiskach pracy.

Przejście na hybrydowy model pracy dało firmom możliwość ponownej oceny i optymalizacji przestrzeni biurowej. Ta ewolucja wprowadziła również wyzwania związane z motywowaniem pracowników do powrotu do biura oraz zapotrzebowaniem na dane statystyczne dot. obecności w biurze i spostrzeżenia pracowników. Dzięki czemu firmy mogą lepiej zrozumieć, jak najlepiej skonfigurować przestrzeń i jakie elementy należy uwzględnić w dalszych inwestycjach.

Badanie McKinsey Social Capital wykazało, że pracownicy czują się mniej związani z ludźmi w obrębie swojej firmy. Dzięki usłudze Logitech pracownicy mogą planować dni w biurze ze swoimi zespołami, rezerwować biurko za pośrednictwem Logi Tune i powiadamiać o tym swoich kolegów z zespołu w aplikacji. Po przybyciu na miejsce wystarczy podłączyć Logi Dock Flex za pomocą jednego kabla USB i szybko zabrać się do pracy.

Stacja dokująca Logi Dock Flex z 8-calowym wyświetlaczem, trzema portami USB z przodu i trzema kolejnymi z tyłu, obsługuje dwa ekrany, połączenie sieciowe i do 100 W. Umożliwiając zarówno bezpieczne, standardowe połączenia urządzeń, jak i przynoszenie przez pracowników własnych sprzętów. Pracownicy mogą spersonalizować swoją stację roboczą za pomocą własnego zdjęcia w tle i wiadomości, a także dołączać do spotkań jednym dotknięciem dzięki integracji kalendarza z aplikacją Logi Tune. A w przypadku rezerwacji ad-hoc interaktywny panel sygnalizuje, czy biurko jest dostępne, czy nie.

Logi Dock Flex w kolorze białym, będzie dostępny jesienią 2023 roku za pośrednictwem autoryzowanych sprzedawców i na stronie logitech.com w sugerowanej cenie detalicznej 699 USD. Usługa rezerwacji biurek Logitech jest dostępna bezpłatnie i można ją zamówić już dziś za pośrednictwem portalu zarządzania Sync. Funkcje premium, takie jak wgląd w użytkowanie, alerty i mapy planów pięter, są bezpłatne w trakcie wersji beta do 1 lipca 2024 r.

Czytaj też: Słuchawki z ANC od Jabra – idealne na rodzinne wakacyjne podróże i miejskie wypady!

Grafika tytułowa: Logitech