Pierwsze na świecie radio GPT nadaje!

Amerykańska firma medialna Futuri z Cleveland w stanie Ohio postanowiła zrewolucjonizować branżę audio, wprowadzając RadioGPT. Jest to pierwsze na świecie rozwiązanie do lokalizowania treści radiowych oparte na sztucznej inteligencji.

 „RadioGPT łączy moc technologii GPT-3 z ukierunkowanym odkrywaniem historii i systemem treści społecznościowych Futuri, TopicPulse, a także technologią głosową AI, aby zapewnić niezrównane zlokalizowane wrażenia radiowe na każdym rynku i w każdym formacie”. Informuje Futuri w komunikacie prasowym.

RadioGPT skanuje Facebooka, Twittera, Instagrama i ponad 250 000 innych źródeł wiadomości i informacji, aby określić, które tematy są popularne na lokalnym rynku.

Następnie przystępuje do korzystania z technologii GPT-3, aby stworzyć scenariusz audycji, który jest realizowany poprzez użycie głosów sztucznej inteligencji. Stacje radiowe mają do wyboru głosy AI dla programów prowadzonych przez jednego prezentera, dueta lub trio. Sztuczną inteligencję można nawet wyszkolić, aby brzmiała jak głosy istniejących osobowości radiowych.

„Jako innowatorzy sztucznej inteligencji w przestrzeni nadawczej, wprowadzamy do radia niesamowitą moc technologii GPT-3. W połączeniu z przełomową technologią, taką jak TopicPulse”. Powiedział Daniel Anstandig, dyrektor generalny Futuri.

Program może również generować posty społecznościowe, blogi i inne treści dla platform cyfrowych związane z treściami nadawanymi w czasie rzeczywistym. Pozwala to stacjom odbierać nadawany dźwięk i natychmiast publikować go na żądanie.

Partnerami Futuri RadioGPT są Alpha Media w Stanach Zjednoczonych oraz Rogers Sports & Media w Kanadzie.

Czytaj także: ChatGPT wkrótce w Operze!