Nowy Wiedźmin może nie powstać?

Fani uniwersum Wiedźmina z niecierpliwością wyczekują premiery nowej odsłony serii. Produkcja została zapowiedziana już jakiś czas temu – pod nazwą roboczą Projekt Sirius. Na jej temat nie wiadomo zbyt wiele. Znajduje się bowiem dopiero we wczesnym stadium produkcji. Jak się jednak okazuje – CD Projekt RED wydało dość niepokojący komunikat w sprawie gry.

Zbyt drogie prace nad nowym Wiedźminem?

Ów komunikat informuje o tym, jakie wydatki zostały poczynione na prace nad grą oraz o tym, że CD Projekt RED musi przeanalizować zainwestowane środki i określić nowe ramy Projektu Sirius. Być może współpraca z pracującym nad tytułem studiem The Molasses Flood nie układa się najlepiej. Nikt niestety nie pisze o tym wprost. Pełna treść oświadczenia poniżej:

„Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) niniejszym informuje o podjęciu decyzji w sprawie utworzenia w księgach Spółki odpisu aktualizującego wartość poniesionych dotychczas nakładów na prace rozwojowe związane z projektem Sirius tworzonym przez studio The Molasses Flood. Wartość nakładów poniesionych do końca roku 2022 wyniosła 33,4 mln zł i obciąży wynik finansowy Spółki i Grupy Kapitałowej CD PROJEKT za rok 2022. Wartość nakładów dotychczas ujętych w księgach w styczniu oraz lutym 2023 roku wyniosła 9,5 mln zł i obciąży odpowiednio wynik finansowy za pierwszy kwartał 2023 roku. Powodem decyzji są wyniki ewaluacji zakresu i potencjału komercyjnego Projektu Sirius w pierwotnej formule i prowadzone obecnie prace nad zdefiniowaniem nowych ram projektu.” – Komunikat CD Projekt RED

Najwyraźniej CD Projekt RED będzie chciało – ze względu na inflację oraz na postępującą drożyznę – zweryfikować wydatki czynione na rozwój gry. Oby nie odbiło się to na jakości tytułu. Mamy dosyć niedopracowanych gier po feralnej premierze Cyberpunka 2077.

Czytaj też:

Liczę na to, że prace nad nowym Wiedźminem zostaną w spokoju dokończone. Nie wyobrażam sobie, podobnie jak wielu fanów serii, że gra mogłaby zostać skasowana ze względów finansowych.

Grafika tytułowa: CD Projekt RED