Nowy monitor Philips dla profesjonalistów

Philips wprowadza na rynek nowy monitor oznaczony jako 49B2U6900CH, oferujący zaawansowane funkcje dostosowane do współczesnych potrzeb użytkowników. Urządzenie wyposażono w innowacyjną kamerkę z funkcją Autoframing, dostosowującą kadr do pozycji użytkownika. Dodatkowo, na górze ekranu umiejscowiono oświetlenie Busylight, zmieniające kolor w celu informowania otoczenia o bieżącym statusie użytkownika.

Produktywna przestrzeń do pracy

Monitor imponuje 49-calowym, zakrzywionym ekranem o proporcjach 32:9 i rozdzielczości 5120 x 1440 px, co zapewnia obszerną przestrzeń roboczą równą dwóm złączonym monitorom 27-calowym. Ta konfiguracja sprawdzi się doskonale wśród profesjonalistów, takich jak twórcy wideo czy muzycy, potrzebujący pełnego widoku na oś czasu projektu.

Najbardziej fascynującą cechą jest kamerka wyposażona w Autoframing, automatycznie dostosowująca kadr do pozycji mówiącej osoby. W przypadku wideokonferencji z wieloma rozmówcami, kamera inteligentnie skupi się na osobie, która aktualnie przemawia. Dodatkowo, oświetlenie Busylight nad ekranem informuje innych o bieżącym zajęciu użytkownika, zgodnie z ustawieniami komunikatorów, takich jak Microsoft Teams.

Monitor oferuje również inteligentny przełącznik KVM, umożliwiający kontrolę więcej niż jednego komputera jednym zestawem peryferii poprzez podłączenie klawiatury i myszy do koncentratora USB. Wystarczy trzykrotnie wcisnąć klawisz „Ctrl”, a monitor automatycznie przełączy się na inny komputer.

Dodatkowym atutem jest wbudowany wielofunkcyjny port USB-C, umożliwiający jednoczesne ładowanie urządzenia źródłowego, przesyłanie sygnału obrazu i danych z kamerki. Na boku obudowy znajduje się składany uchwyt na słuchawki, dodając wygodę i funkcjonalność.

Philips 49B2U6900CH trafi do sklepów od lutego, a sugerowana cena tego zaawansowanego modelu wynosi 5 471 zł, co sprawia, że jest to atrakcyjna propozycja dla profesjonalistów poszukujących nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie monitorów.

Czytaj też: Monitor gamingowy Philips Evnia 4K UHD – zachwycający design i bogata funkcjonalność

Grafika tytułowa: Philips