Nowy, mobilny monitor Philips zaprezentowany!

MMD, producent monitorów marki Philips, wprowadza nowy przenośny monitor o nazwie 16B1P3302D. Jego lekka i smukła konstrukcja sprawia, że sprawdzi się jako rozszerzenie powierzchni roboczej zarówno w warunkach biurowych, jak i w podróży. Co warto wiedzieć na temat tego urządzenia?

15,6-calowy wyświetlacz

16B1P3302D został wyposażony w 15,6-calową matrycę typu IPS, zapewniającą szerokie kąty widzenia (170/170º). Monitor wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px) z częstotliwością odświeżania na poziomie 75 Hz. Zagęszczenie pikseli w tym modelu wynosi 141 PPI, co pozwala na komfortową wielogodzinną pracę, minimalizując efekt „poszarpanych czcionek”.

Maksymalna jasność tego ekranu wynosi 250 cd/m². Dodatkowo został on pokryty warstwą zapobiegającą odbijaniu się światła. Ma to na celu ułatwienie korzystania z niego w nasłonecznionych miejscach.

Dwa wielofunkcyjne złącza USB-C

Zastosowane w 16B1P3302D złącza USB typu C pozwalają m.in. na transfer sygnału obrazu, za pomocą protokołu DisplayPort Alt Mode. Dzięki temu z monitora można również korzystać, podłączając do niego np. smartfona wspierającego ten standard.

Złącza USB-C umożliwiają również przesyłanie danych, np. z podłączonych urządzeń peryferyjnych oraz dostarczanie zasilania do 90 W w trybie pass through. Oznacza to, że podpięte urządzenie źródłowe może być ładowane, nawet jeśli gniazdo ładowania jest zajęte przez kabel monitora. Sytuacja taka może mieć miejsce, zwłaszcza gdy podłączymy monitor do telefonu, tabletu lub laptopa z ograniczoną liczbą złączy.

Dodatkową funkcjonalnością 16B1P3302D jest wielozadaniowa podstawka, która pozwala na dostosowanie pozycji monitora w pionie (od 0 do 90 stopni) oraz na ustawienie go w pozycji portretowej (tzw. pivot). Z tyłu znajdują się na niej przyciski funkcyjne, a z boku wspomniane wyżej porty USB-C, złącze słuchawkowe oraz przełącznik zasilania.

Czytaj też: Netflix za Google Stadia? Serwis wchodzi w gaming!

Monitor jest już dostępny w sklepach w sugerowanej cenie 1314 zł.