Nowe składane Samsungi w drodze?

Samsung jest absolutnym dominatorem rynku składanych smartfonów. Przyczynił się do tego m.in. fakt, iż koreański koncern jako pierwszy wprowadził tego typu urządzenia „na poważnie” do komercyjnego obrotu i zapewnił im naprawdę solidną kampanię marketingową. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że koreański koncern może nam zaserwować trzeci – obok modeli Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip – typ smartfona z elastycznym ekranem. Być może nawet już w tym roku!

fot. Samsung

Ekran składany w dwóch miejscach – nowy pomysł Samsunga!

Już jakiś czas temu Samsung zaprezentował składanego smartfona, którego ekran miał dwa zagięcia. Dzięki temu urządzenie mogło sprawnie zostać zamienione w sporych rozmiarów tablet. Był on jednak zaledwie konceptem. Dziś jednak światło dzienne ujrzały informacje wskazujące na to, że koncern z Korei chce wydać produkcyjną wersję urządzenia. Co prawda nie wiemy jeszcze zbyt wiele na jego temat, jednak niektóre przypuszczenia możemy wysnuć już na podstawie informacji, które poznaliśmy nieoficjalnie.

Składany w dwóch miejscach ekran i duży obszar roboczy – to brzmi świetnie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że już Samsung Galaxy Z Fold złożony nie należy do najsmuklejszych urządzeń. Nowy smartfon będzie natomiast przynajmniej o 1/3 grubszy. To może już sprawiać problem tym osobom, które będą chciały nosić go w kieszeni. Poza tym koncern z Korei będzie musiał postawić na nowy mechanizm składania, który może nie być tak dopracowany, jak te stosowane w dłużej obecnych na rynku „składakach”.

Czytaj też: Tak zmieni się mObywatel!

Jeśli nowy, składany smartfon Samsunga miałby zadebiutować w tym roku – już wkrótce do sieci zaczną trafiać pierwsze doniesienia z nim związane. Miejmy nadzieję, że będzie to dopracowany produkt, który zrobi na fanach urządzeń Galaxy niesamowite wrażenie.

Grafika tytułowa: Samsung