Nowe Motorole w drodze!

Motorola z roku na rok coraz bardziej udowadnia nam, że chce mocno namieszać na rynku smartfonów. Koncern pozostający pod zarządem Lenovo przedstawił nam w ubiegłym roku całkiem niezłe produkty z linii Edge oraz Moto G i nie zamierza zwalniać tempa. W drodze są już dwa kolejne smartfony mające zdobyć serca klientów o mniej zasobnych portfelach. Co warto wiedzieć na ich temat?

Motorola Moto G53 5G / źródło: The Tech Outlook

Motorola Moto G53 5G

Pierwszy ze smartfonów, które mają w najbliższym czasie trafić na rynek jest Motorola Moto G53 5G. Urządzenie zaoferuje nam wyświetlacz LCD o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości HD+ 1600×720 pikseli. Owa matryca odświeżana będzie z częstotliwością 120 Hz. Do sieci nie wyciekły jeszcze wieści odnośnie szczegółowej specyfikacji tego smartfona. Wiadomo natomiast, że na jej zaplecze fotograficzne będą składały się moduł główny o rozdzielczości 50 MP oraz aparat makro 2 MP. Do rozmów wideo oraz selfie posłuży natomiast obiektyw 8 MP umieszczony na froncie.

Motorola Moto G73 5G / źródło: The Tech Outlook

Motorola Moto G73 5G

Motorola Moto G73 5G to drugie z nadchodzących urządzeń. W jego przypadku znany koncern postawi na ekran 6,5″ o rozdzielczości Full HD+. Częstotliwość odświeżania to tutaj 120 Hz. Producent zapewni nam także dostęp do głośników stereo z Dolby Atmos. I tutaj nie mamy, póki co informacji na temat zastosowanego procesora oraz ilości pamięci RAM i magazynu na dane użytkownika. Za wykonywanie zdjęć i kręcenie materiałów wideo odpowiadał będzie zestaw, w skład którego wchodzą obiektyw główny 50 MP oraz obiektyw ultraszerokokątny 8 MP. Na froncie zagości natomiast kamerka 16 MP.

Czytaj też: OPPO A78 5G – kuszący, dla oszczędnych?

Nie wiadomo jeszcze, kiedy możemy się spodziewać premiery nowych „Motek” w Polsce. Nieoficjalne źródła wskazują jednak na to, że debiut w ujęciu globalnym to kwestia kilku tygodni. Oczywiście gdy tylko nadarzy się okazja, będziemy testować te urządzenia.

Grafika tytułowa: Motorola