Nowe BMW X3 już oficjalnie!

BMW wprowadza czwartą generację modelu X3, która obiecuje jeszcze więcej emocji i wszechstronności niż kiedykolwiek wcześniej. Nowe BMW X3 to prawdziwie uniwersalny samochód, idealny zarówno do codziennego użytku, jak i na długie podróże czy weekendowe wycieczki.

Nowoczesny design i luksusowe wnętrze

Nowe BMW X3 wyróżnia się nowym językiem stylistycznym, który nadaje mu monolityczny i dynamiczny wygląd. Nadwozie z dużymi powierzchniami i precyzyjnymi liniami podkreśla sportowy charakter pojazdu. Wymiary nowego modelu zostały zwiększone, co nadaje mu jeszcze bardziej agresywny wygląd: długość wynosi teraz 4,755 mm, szerokość 1,920 mm, a wysokość została zmniejszona do 1,660 mm.

Przód samochodu zdobi duża atrapa chłodnicy z nową konstrukcją pionowych i ukośnych listew, a opcjonalne oświetlenie konturowe BMW Iconic Glow dodaje elegancji. Reflektory LED i opcjonalne adaptacyjne reflektory LED z matrycowymi światłami drogowymi dopełniają nowoczesny wygląd pojazdu.

Wnętrze nowego BMW X3 to połączenie solidnej funkcjonalności z luksusowymi materiałami. Standardowe wyposażenie obejmuje elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele sportowe z materiałów wtórnych, a opcjonalnie dostępne są tapicerki ze skóry Veganza i BMW Individual Merino. Duży bagażnik o pojemności od 570 do 1700 litrów zapewnia przestrzeń na każdą okazję.

fot. BMW

Zaawansowana technologia i ekologiczne rozwiązania

Nowe BMW X3 jest napędzane przez szeroką gamę jednostek napędowych, w tym hybrydowy napęd plug-in, który oferuje zasięg elektryczny od 81 do 90 km według WLTP. Model X3 30e xDrive łączy 2-litrowy silnik benzynowy z silnikiem elektrycznym, generując moc do 299 KM. Najmocniejszy wariant, X3 M50 xDrive, wyposażony w silnik o mocy 398 KM, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy, oferując niezrównane osiągi.

Wszystkie wersje nowego BMW X3 standardowo wyposażone są w 8-biegową skrzynię Steptronic i napęd na wszystkie koła BMW xDrive, co zapewnia optymalną trakcję i dynamiczne właściwości jezdne. Nowoczesne systemy asystujące, takie jak asystent parkowania z kamerą cofania i asystent kierowania, zapewniają dodatkowy komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Ekologia i nowe technologie

BMW dąży do ochrony środowiska, produkując nowe X3 w zakładach zlokalizowanych w Spartanburgu (USA) i Rosslyn (RPA), stosując przy tym zasady zrównoważonego rozwoju. Nowy model korzysta z zaawansowanej cyfryzacji, w tym systemu operacyjnego BMW 9 i systemu BMW iDrive z funkcją QuickSelect. Te nowoczesne technologie umożliwiają intuicyjną obsługę i personalizację doświadczenia użytkownika.

Nowe BMW X3 to synonim sportowego charakteru, nowoczesnego designu i luksusowego wnętrza. Wszechstronność, zaawansowana technologia i ekologiczne podejście do produkcji sprawiają, że jest to idealny wybór dla wymagających kierowców. Wprowadzenie na rynek nowego modelu planowane jest na czwarty kwartał 2024 roku, a jego sukces jest niemal gwarantowany, biorąc pod uwagę dotychczasową popularność modeli BMW X.

Czytaj też: BMW X2 i iX2 – mogą wzbudzać kontrowersje?

Grafika tytułowa: BMW