Nowa obowiązkowa aplikacja w Android 14

Android 13 z tygodnia na tydzień jest zainstalowany na coraz większej liczbie smartfonów. Powoli wkraczamy w 2023 rok, więc naturalne jest to, że do sieci będzie teraz trafiało coraz więcej informacji na temat jego następcy – który prezentacji doczeka się w maju. Pierwsze wieści trafiają do nas już teraz!

fot. Google

Health Connect na smartfonach z Androidem

Health Connect to wbrew pozorom bardzo ciekawe i przydatne rozwiązanie. Jego zadaniem jest skupianie w jednym miejscu wszystkich informacji związanych ze zdrowiem użytkownika smartfona – takich jak informacje o aktywności, śnie czy parametrach życiowych (puls, ciśnienie itp.). Omawiana aplikacja pozwala na wygodne przeglądanie tych informacji, zarządzanie nimi oraz udostępnianie ich na zewnątrz lub do innych programów.

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Health Connect będzie jedną z domyślnych aplikacji Androida 14. Będzie dostarczana razem z systemem i nie będzie można jej odinstalować. Nie powinniśmy się jednak tym zamartwiać. W końcu i tak większość z nas korzysta na co dzień z opasek sportowych czy też inteligentnych zegarków, które i tak zbierają informacje na temat naszego stanu zdrowia.

Czytaj też: Motorola RAZR 2022 – mocny gracz w nietypowym segmencie?

Jakie jeszcze nowości czekają na nas w przypadku Androida 14? Na pewno pierwsze tygodnie 2023 roku przyniosą nam w tej kwestii wiele odpowiedzi. Nie powinniśmy jednak spodziewać się jednak rewolucji, a bardziej udoskonalania istniejących już funkcji w oparciu o najnowsze rozwiązania.

Grafika tytułowa: Guido Coppa / Unsplash