Nadchodzi redesign w Google TV?

Google TV to jedna z najważniejszych platform dedykowanych inteligentnym telewizorom. Dzięki zabiegom koncernu z Mountain View jest bardzo intuicyjna w obsłudze i funkcjonalna. Nie oznacza to jednak, że nie można jej ulepszać. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że interfejs aplikacji Google TV może zostać wkrótce przeprojektowany.

fot. R ARCHITECTURE / Unsplash

Obsługa Smart TV jeszcze wygodniejsza?

Sam system Google TV dość mocno nawiązuje do wzornictwa Material You znanego chociażby z oprogramowania Android. Teraz koncern z Mountain View chce skłonić twórców aplikacji do przeprojektowania swoich produktów w taki sposób, by były one spójne z owym designem. Warto jednak zaznaczyć, że nie będzie to w żaden sposób obligatoryjne – gigant nie chce odstraszyć deweloperów od swojej platformy.

Z dobrodziejstw uaktualnionego wzornictwa dla aplikacji Google TV deweloperzy mogą już korzystać w narzędziu Compose for TV. Jest ono jednak dostępne w wersji alfa co oznacza, że koncern z Mountain View może jeszcze w jego przypadku wiele zmienić. Z narzędzia z pewnością chętniej korzystać będą pomniejsi deweloperzy. Giganci tacy, jak Spotify, Amazon itp. raczej nie dostosują się do wytycznych Google. Wolą bowiem standaryzować wygląd swoich aplikacji dla wszystkich platform, na których się one pojawiają.

Czytaj też: To koniec 3G w T-Mobile!

A czy Waszym zdaniem aplikacje dla Google TV powinny być ściśle dopasowane do oprogramowania pod względem designu? A może nie przywiązujecie do tego uwagi? Dajcie znać w komentarzach!

Grafika tytułowa: Glenn Carstens-Peters / Unsplash