MWC 2022: Taki będzie nowy ThinkPad od Lenovo!

Lenovo to jeden z tych producentów urządzeń mobilnych, którzy uwielbiają serwować nam solidne oraz innowacyjne komputery. W trakcie targów MWC 2022 startujących dziś w Barcelonie koncern z Chin zaprezentował nam nowego laptopa bazującego na procesorze ARM!

fot. Lenovo

Lenovo ThinkPad X13s to nowy laptop z ARM!

Lenovo ThinkPad X13s wyposażony został w ekran o przekątnej 13,3″. Jest to więc poręczny laptop, którego możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Producent postawił w jego przypadku na procesor Snapdragon 8cx Gen 3 wspierany przez maksymalnie 32 GB RAM i 1 TB pamięci na dane użytkownika. Koncern z Chin szczyci się faktem, iż urządzenie może nieprzerwanie pracować przez nawet 28 godzin na pojedynczym ładowaniu. To imponujący wynik!

Omawiany komputer wyposażony zostanie w zupełnie wystarczający zestaw złącz. Mam tu na myśli dwa porty USB-C 3.2 Gen 2 i gniazdo combo jack. Ponadto możemy liczyć na obecność kamerki internetowej o rozdzielczości 5MP. Sprawdzi się ona świetnie w przypadku rozmów wideo. Urządzenie jest chłodzone pasywnie, a jego waga to zaledwie 1,13 kg.

Czytaj też: MWC 2022: Oto nowy Huawei MateBook X Pro 2022!

Urządzenie korzysta z nowoczesnego systemu od Microsoftu – Windows 11 Pro. Warto wspomnieć o tym, że nie mamy do czynienia z tanim laptopem. Cena najgorzej wyposażonej wersji startuje od 1100 USD.

Grafika tytułowa: Lenovo