Musk sprzedał akcje Tesli za 8,5 mld!

W mijającym tygodniu Elon Musk pozbył się akcji Tesli za około 8,5 miliarda dolarów.

Jest to związane oczywiście z chęcią zakupu Twittera za kwotę około 44 miliardów dolarów. . W tym celu Musk zabezpieczył w pełni zaciągnięty dług w wysokości 25,5 mld USD. W tym 12,5 mld w pożyczkach pod zastaw akcji Tesli.

Czytaj także: Musk zawarł umowę na zakup Twittera!

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX sprzedał około 4,4 miliona akcji swojej firmy zajmującej się pojazdami elektrycznymi na transakcjach we wtorek i środę. Nowe zgłoszenia w piątek wykazały sprzedaż dodatkowych 5,2 mln akcji.

Twitter przyjął jego ofertę na początku tego tygodnia, ale umowa nadal wymaga zgody akcjonariuszy i organów regulacyjnych.

Elon Musk musiałby zapłacić Twitterowi opłatę za zakończenie umowy w wysokości 1 miliarda dolarów. Jeśli nie zdoła zapewnić wystarczających środków finansowych, aby sfinalizować transakcję zakupu, zgodnie z formularzem regulacyjnym opublikowanym we wtorek.

Z drugiej strony, Twitter byłby winien Muskowi opłatę za zerwanie w takiej samej wysokości wysokości, jeśli zaakceptuje konkurencyjną ofertę. Lub jeśli udziałowcy odrzucą umowę, zgodnie z tym samym zgłoszeniem.

Musk szuka partnerów do zmniejszenia swojego wkładu kapitałowego w transakcję, powiedziała Reuterowi osoba zaznajomiona z tą sprawą. Dodając, że nie ma pewności, że taki partner się pojawi.

To pierwsza sprzedaż Muska akcji Tesli, odkąd w listopadzie i grudniu ubiegłego roku, upłynnił walory warte 16,4 miliarda dolarów, po przeprowadzeniu ankiety wśród użytkowników Twittera na temat sprzedaży 10% swoich udziałów w firmie produkującej elektryki.