Microsoft Surface Duo jednak doczeka się aktualizacji? Nieoczekiwany zwrot akcji!

Microsoft nadal boryka się z problemami związanymi z udostępnieniem aktualizacji oprogramowania dla smartfona Surface Duo pierwszej generacji. Przypomnijmy – zadebiutował on z Androidem 10 na pokładzie i do dziś nie doczekał się nowej wersji systemu od Google. To bardzo niepokoi użytkowników urządzenia i te osoby, które chciałyby zdecydować się na zakup Surface Duo drugiej generacji, które może spotkać podobny los. Jak się jednak okazuje, w kwestii nowego Androida dla omawianego smartfona może nastąpić przełom.

fot. Microsoft

Microsoft Surface Duo z Androidem 12L?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Surface Duo pierwszej generacji może zostać zaktualizowany już wkrótce (podobno jeszcze w styczniu) – z dość znaczącym opóźnieniem – do Androida 11. Warto zauważyć, że od momentu premiery tej odsłony systemu minęło już niemal półtora roku. Koncern z Redmond zdaje sobie z tego sprawę. Podobnie jak z tego, że obiecał nabywcom Surface Duo dwie duże aktualizacje Androida i dwa lata wsparcia. Dlatego właśnie, jeszcze w 2022 roku, omawiany smartfon ma otrzymać kolejną, dużą aktualizację – tym razem do Androida 12L.

Sprawdź też: Samsung Galaxy Z Fold 3 – mobilne biuro (i nie tylko!) w Twojej kieszeni

Jest to dystrybucja systemu od Google dedykowana urządzeniom wyposażonym w duże ekrany. Będzie więc przeznaczony dla tabletów bądź urządzeń konwertowalnych takich, jak na przykład rodzina Galaxy Fold. Microsoft najwyraźniej stwierdził, że doskonale sprawdzi się także w przypadku Surface Duo. Mam nadzieję, że koncern z Redmond podchodzi do tematu bardzo poważnie i że użytkownicy tego niezwykłego (i drogiego) urządzenia nie zostaną na przysłowiowym lodzie, z przestarzałym Androidem 10.

Liczę też na to, że z zaistniałej sytuacji zostaną wyciągnięte konstruktywne wnioski, które pozwolą uniknąć podobnej sytuacji w przypadku Surface Duo drugiej generacji. W przeciwnym wypadku bowiem fani mogą do tego stopnia zrazić się do smartfonów Microsoftu, że powrót koncernu do tego segmentu rynku zakończy się spektakularną porażką. A przecież Surface Duo 2 jest już dużo ciekawszą propozycją od poprzednika, wyposażoną w topowy procesor, porządny moduł fotograficzny czy też NFC. Myślę, że pomysł na smartfony lansowany nam przez koncern z Redmond ma potencjał. Szkoda byłoby, gdyby uległ on zmarnowaniu.

Grafika tytułowa: Microsoft