Mercedes-Benz inwestuje w akumulatory nowej generacji

Mercedes-Benz, ogłosił, że będzie współpracować z Sila, firmą produkującą materiały akumulatorowe nowej generacji, w celu zastosowania chemii anod krzemowych w akumulatorach swoich pojazdów elektrycznych.

Niemiecki producent poinformował, że będą one opcjonalnie dostępne po raz pierwszy w nadchodzącym elektrycznym SUV-ie Mercedes-Benz Klasy G. Ma on zadebiutować na całym świecie do 2025 roku.

Materiał anody o wysokiej zawartości krzemu zwiększy gęstość energetyczną akumulatorów bez uszczerbku dla bezpieczeństwa lub innych parametrów wydajności. W porównaniu z dzisiejszymi komercyjnie dostępnymi ogniwami, technologia Sila umożliwia 20-40 procentowy wzrost gęstości energii. Osiągając ponad 800 Wh/l na poziomie ogniwa.

To właściwość pomoże w magazynowaniu większej ilości energii na tej samej przestrzeni, co znacznie zwiększy zasięg przyszłych pojazdów elektrycznych.

Mercedes-Benz zainwestował w Sila w 2019 roku w ramach prac badawczo-rozwojowych firmy nad zaawansowanymi akumulatorami do przyszłych pojazdów elektrycznych. Według zapewnień producenta zaawansowane krzemowe materiały anodowe są produkowane przy użyciu 100% energii odnawialnej w nowym zakładzie w stanie Waszyngton.  

Markus Schäfer, członek zarządu Mercedes-Benz Group AG, powiedział:

„Cieszymy się, że w Sila mamy wiodącego partnera. Pomoże nam on zasilać naszą kolejną generację luksusowych samochodów elektrycznych z ich wysoce innowacyjną technologią anodową. Dostarczenie tak dużej gęstości energii to prawdziwa rewolucja i pozwala nam myśleć w zupełnie nowych kierunkach przy tworzeniu przyszłych samochodów elektrycznych. Nasza współpraca z Silą to kolejny ważny krok na naszej drodze do budowy najbardziej pożądanych elektrycznych samochodów luksusowych”.

Czytaj także: Akumulatory Tesli praktycznie nie tracą nic na swojej pojemności