MediaTek Dimensity 9200+ – oto rywal topowego Snapdragona!

MediaTek Dimensity 9200+ to najnowszy procesor w ofercie koncernu z Tajwanu. Według założeń producenta ma być rynkowym rywalem topowego Snapdragona 8 gen 2. Czy faktycznie poradzi sobie w starciu z mocarnym produktem Qualcomma? Sprawdźmy, jakie parametry nam zaoferuje!

fot. MediaTek

Wysoka wydajność i nowoczesne rozwiązania!

Nowy procesor to w zasadzie usprawniony MediaTek Dimensity 9200, który jest już doskonale znany w przypadku rynku urządzeń mobilnych. Układ produkowany jest przez TSMC w 4 nm procesie litograficznym. Ponadto oferuje wsparcie dla Wi-Fi 7, które to jest przyszłościowym, jednak nadal mało popularnym rozwiązaniem.

Do naszej dyspozycji producent oddaje 8 rdzeni w układzie 1-3-4. Oznacza to, że mamy tu rdzeń Cortex-X3 o taktowaniu 3,35 GHz, trzy rdzenie Cortex-A715 o taktowaniu 3 GHz oraz cztery rdzenie energooszczędne Cortex-A510 – po 2 GHz każdy. Brzmi nieźle prawda? A to jeszcze nie wszystkie usprawnienia.

Układ serwuje nam GPU Immortalis-G715 mocniejszy o 17% względem procesora Dimensity 9200. Oznacza to, że smartfony pracujące pod kontrolą układu MediaTek Dimensity 9200+ będą doskonale sprawdzały się jako przenośne konsolki. Gracze na pewno będą zadowoleni – mobilnie gramy przecież coraz częściej.

Czytaj też: OPPO Find N2 Flip dołącza do testów Androida 14!

Pierwsze smartfony pracujące pod kontrolą omawianego procesora mogą trafić na rynek jeszcze w tym kwartale. Mam nadzieję, że pewne modele trafią do Polski i dzięki temu sprawdzimy, jak owa jednostka sprawuje się w praktyce.

Grafika tytułowa: MediaTek