MatePad 11, najnowszy tablet Huawei w promocji ze smartwatchem

MatePad 11 to najnowszy tablet Huawei z zaawansowanym ekranem o częstotliwości odświeżania 120 Hz, przeznaczony do wielozadaniowej pracy biurowej i rozrywki. Do 22 sierpnia dostępny w promocyjnej cenie 1999 zł. W tym czasie do tabletu dodawany będzie jeden z dwóch zestawów urządzeń Huawei – smartwatch Watch GT 2 Pro oraz bezprzewodowe słuchawki FreeBuds 4i, drugi zestaw to dedykowana do obsługi tabletu myszka, klawiatura i rysik M-Pencil oraz słuchawki Huawei FreeBuds 4i.

Sercem nowego Huawei MatePad 11 jest procesor Snapdragon 865. Urządzenie jest wspierane przez 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB pamięci wewnętrznej. Pojemność baterii tabletu wynosi 7250 mAh. Najnowszy tablet Huawei został wyposażony w 11-calowy wyświetlacz FullView o proporcjach 16:10, otoczony cieńkimi ramkami – ekran zajmuje aż 86% powierzchni panelu przedniego urządzenia. Wyświetlacz MatePad 11 obsługuje gamę kolorów DCI-P3 i wyświetlanie kolorów na poziomie 16,7 miliona, co pozwala na uzyskanie lepiej zdefiniowanych i realistycznych detali.

Huawei MatePad 11 to pierwszy tablet marki obsługujący częstotliwość odświeżania 120 Hz. Zapewnia to płynny obraz m.in. podczas wyświetlania gier i filmów czy wprowadzania pisma odręcznego w czasie rzeczywistym. Ekran tabletu został zaprojektowany tak, aby zminimalizować niekorzystny wpływ niebieskiego światła i migotania ekranu na oczy użytkownika.

MatePad 11 jest wyposażony w system dźwiękowy stereo Harmon Kardon złożony z czterech głośników wysokotonowych i niskotonowych o dużej amplitudzie, aby zapewnić konsumentom jak najwyższe wrażenia multimedialne.

Najnowszy tablet Huawei wspiera łączność Wi-Fi 6. Tablet, po podłączeniu do routera, operującym na tym standardzie, obsługuje trzykrotnie szybszy transfer danych niż w przypadku Wi-Fi 5. Dzięki temu użytkownik tabletu może cieszyć się szybkim i stabilnym połączeniem, co zapewnia wysoką wydajność pracy.

Rysik Huawei M-Pencil drugiej generacji i inteligentna klawiatura Huawei

Użytkownicy nowego tabletu Huawei mogą korzytać z dedykowanego do jego obsługi nowego rysika M-Pencil drugiej generacji oraz magnetycznej klawiatury. Rysik zapewnia naturalne wrażenie pisania, przypominające ołówek, dzięki nowej, pokrytej platyną końcówce pióra, niskim opóźnieniom i obsłudze 4096 poziomów czułości na nacisk. M-Pencil obsługuje szereg innowacyjnych funkcji, w tym Huawei FreeScript, która przekształca odręczne treści w tekst cyfrowy w czasie rzeczywistym. Inteligentna klawiatura magnetyczna Huawei to pełnowymiarowa klawiatura o skoku klawiszy 1,3 mm, która zapewnia wysoki komfort pracy. Rekomendowana cena sprzedaży M-Pencil to 399 zł, a klawiatury – 499 zł. Zarówno rysik M-Pencil jak i klawiatura magnetyczna są dostępne w jednym z dwóch zestawów dodawanych przy zakupie MatePad 11 od dzisiaj do 22 sierpnia.

HarmonyOS w MatePad 11 – nowe funkcjonalności podnoszące jakość wielozadaniowej pracy

MatePad 11 jest zasilany przez autorski system operacyjny Huawei – HarmonyOS. Dzięki temu urządzenie zyskało nowe funkcjonalności, przydatne w wielozadaniowej pracy. Nowy Serwis Widżetów umożliwia wyświetlanie informacji w czasie rzeczywistym oraz szybki i wygodny dostęp do wybranych funkcji aplikacji bez konieczności ich uruchamiania. Widżety można umieścić w dowolnym miejscu na pulpicie, a także w pełni dostosować je do swoich preferencji.

MatePad 11 obsługuje również nowe możliwości współpracy na wielu ekranach sparowanych ze sobą urządzeń, m.in. tryb lustrzany, tryb rozszerzania i tryb współpracy. W trybie lustrzanym ekran podłączonego komputera jest odzwierciedlany na ekranie tabletu, co pozwala użytkownikom bezpośrednio pracować na dokumentach za pomocą ołówka Huawei M-Pencil. Funkcja ta może być szczególnie przydatna projektantom i grafikom. Tryb rozszerzania przekształca tablet w dodatkowy ekran, który może stanowić uzupełnienie ekranu sparowanego laptopa, zapewniając tym samym dodatkowe miejsce do wyświetlania większej ilości treści. Tryb współpracy umożliwia natomiast interakcję między platformami HarmonyOS i Windows, umożliwiając użytkownikom przesyłanie np. plików tekstowych, obrazów czy materiałów wideo między podłączonymi urządzeniami za pomocą metody „przeciągnij i upuść”.

Użytkownicy, którzy do 22 sierpnia kupią MatePad 11, mogą skorzystać również z atrakcyjnej oferty przygotowanej przez Huawei i partnerów – atrakcyjnych zniżek i benefitów w aplikacjach TVN Player, H&M i Empik Go. Za pobranie tych aplikacji z AppGallery, użytkownicy otrzymają:

– dostęp do pakietu TVN Player bez reklam;

– 15% zniżki na zakupy w aplikacji H&M przy minimalnej wartości koszyka 150 zł;

– 30-dniowy dostęp do aplikacji Empik Go.