Luksusowy wypoczynek w kamperze Cybertrucka

Space Campers, kalifornijski startup zaprojektował ciekawą wersję „kamperową” dla (ciągle bez oficjalnej premiery) Tesli Cybertruck.

Wielokrotnie opóźniana premiera elektrycznej ciężarówki, według ostatnich doniesień przewidziana jest na przyszły rok. Wielu konstruktorów wprowadza już na rynek różne modyfikacje i usprawnienia, które pasują do tego oczekiwanego przez wielu pickupa. Space Campers jest jednym z nich.

Solidna konstrukcja wykorzystuje kompozyty klasy lotniczej, zdecydowanie stawiając na wytrzymałość, precyzję i trwałość. Space Campers zamienia łóżko pickupa Tesli w mikro-dom i sprawia, że pojazd wygląda prawie jak zwykły pickup.

Działa na akumulatorze Tesli, a także wykorzystuje pokładową sprężarkę powietrza. Wszystkie dostępne urządzenia elektryczne, w tym płyta indukcyjna, lodówka / zamrażarka, podgrzewacz wody, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne oraz gniazdka elektryczne, będą zasilane przez potężny akumulator. Tesla zamierza zapewnić zasięg do ponad 800 km, tak więc akumulator Cybertrucka będzie więcej niż wystarczający.

Źródło: Space Campers

Kamper posiada wbudowane stopnie, które pozwalają na łatwy dostęp do środka, gdzie znajduje się zdejmowane składane łóżko, o wymiarach 127 x 203 cm. Można je bez problemu przekształcić w sofę z regulowanym oparciem i małym zlewem i schowkami.

Wnętrze kampera jest bardzo funkcjonalne, z różnymi dodatkami, które można dobierać w miarę potrzeb. Modułowy ekosystem z dodatkami, takimi jak kuchnia, łazienka na zewnątrz i potrójny system ładowania słonecznego na dachu, obiecuje wielofunkcyjną wydajność.

Kamper ma oświetlenie, cztery gniazdka elektryczne, a także ładowanie USB, regulowaną markizę, a nawet bezkluczykowe wejście do tylnej klapy. Kamper jest wyposażony we wbudowany otwór wentylacyjny, aby wnętrze było można przewietrzyć podczas gotowania. Na zewnątrz mamy do dyspozycji kabinę prysznicową, rozkładaną z obudowy montowanej w szafie, która zapewniała prywatność, a także przenośną toaletę.

Źródło: Space Campers

Podstawowa masa kampera wynosi ok. 200 kg, ale firma produkująca czeka jeszcze na ostateczne ustalenia z Cybertruckiem, aby sfinalizować swój projekt i podać dokładne dane specyfikacji.

Czy to jest dobry pomysł dla „prawdziwych” turystów?

Cena podstawowa Space Campers wynosi 24 tys. USD. Dodatki, takie jak kuchnia i łazienka, będą wycenione tuż przed premierą pojazdu.

Pomysł być może nie do końca przypadnie do gustu turystom przyzwyczajonym do biwakowania na łonie natury. Space Campers oferuje luksusy, które przenoszą wygodne nawyki na kemping.

Źródło: Space Campers

Cena „dodatku” jest dostosowana do poziomu Cybertrucka i nie odbiega od standardów Tesli.

Być może znajdą się rozwiązania prostsze i tańsze dla tych, którzy preferują bardziej tradycyjny wypoczynek. Choć z drugiej strony, czy to są nabywcy Cybertrucka?

Czytaj także: Cybertruck droższy. O ile jeszcze nie wiadomo