Lubiana usługa Apple zostanie wygaszona!

Apple oferuje swoim fanom całe portfolio ciekawych usług, które mają uczynić korzystanie ze sprzętu z nadgryzionym jabłkiem na obudowie jeszcze wygodniejszym. Jednym z takich rozwiązań przez lata był Mój strumień zdjęć. Koncern z Cupertino jednak wkrótce wygasi to rozwiązanie. Co warto wiedzieć na jego temat?

fot. Michał Kubalczyk / Unsplash

„Mój strumień zdjęć” przechodzi do historii

Obecnie sztandarową usługą służącą do synchronizowania zdjęć między urządzeniami Apple są Zdjęcia iCloud. Przez lata jednak podobną funkcję pełnił Mój strumień zdjęć. Koncernowi z Cupertino nie opłaca się jednak utrzymywać dwóch podobnych rozwiązań. Mój strumień zdjęć będzie więc wygaszany. Od 26 czerwca 2023 roku nie będzie można do niego przesyłać nowych treści. Po tym czasie będziemy mieć miesiąc na przeniesienie fotografii do iCloud.

Całkowite wyłączenie usługi nastąpi 26 lipca 2023 roku. Warto zapisać sobie tą datę, ponieważ osoby, które nie skopiują swojej biblioteki z usługi Mój strumień zdjęć mogą ją nieodwracalnie utracić. Najlepiej przyjąć tu zasadę „im wcześniej, tym lepiej”. W ostatnich dniach dostępności usługi mogą bowiem pojawić się problemy z jej działaniem – na przykład wskutek zbytniego obciążenia serwerów Apple.

Czytaj też: MSI na COMPUTEX 2023. Nowe laptopy dla graczy i profesjonalistów!

Dajcie znać z jakiej usługi przechowywania zdjęć Wy korzystacie na co dzień. Preferujecie chmurę od Apple? Google? A może od Microsoftu?

Grafika tytułowa: Medhat Dawoud / Unsplash