JetFlash 790C – pendrive z wysuwanym złączem USB-C od Transcend

JetFlash 790C to pendrive o pojemnościach do 256 GB. Dzięki wysuwanemu złączu USB-C nośnik umożliwi przenoszenie danych między smartfonami, tabletami i nowymi notebookami wyposażonymi w popularny port.

JetFlash 790C to odświeżona wersja popularnego modelu JetFlash790. Nośnik ma w port USB-C z interfejsem USB 3.2 Gen 1. Zastosowanie portu nowej generacji pozwoli użytkownikom na korzystanie z pendrive’a w szerszej niż dotychczas gamie urządzeń. Jego możliwości szczególnie docenią osoby, które potrzebują rozszerzenia pamięci w swoich konsolach, tabletach, smartfonach czy innych sprzętach z wykorzystujących technologię USB-C.

Pendrive nie posiada zatyczki, a samo złącze jest wysuwane. Takie rozwiązanie chroni przed uszkodzeniem oraz sprawia, że urządzenie jest bardziej poręczne, a jego używanie wygodniejsze. Producent oferuje specjalną aplikację Transcend Elite, która jest kompatybilna z systemami: macOS, Windows i Android. Oprogramowanie to pozwala między innymi na tworzenie kopii zapasowej, przywracanie oraz szyfrowanie danych.

JetFlash 920 jest już dostępny w sugerowanych cenach 47 zł za 64 GB, 115 zł za 128 GB oraz 155 zł za 256 GB. Gwarancja producenta – 5 lat.