Jeszcze więcej rozrywki w Netflix

Netflix wprowadził dwie nowości dla rodzin – na profilach dla najmłodszych widzów pojawił się ranking TOP10, zaś od 16 lipca rodzice współdzielący konto z dzieckiem, otrzymają na adres mailowy pełen inspiracji biuletyn.

Filmy, seriale i programy to dla dzieci ważny sposób odkrywania otaczającego je świata. Dzięki nim uczą się o nowych miejscach, nawiązują bliższe relacje z rodziną lub przyjaciółmi i poznają inne perspektywy.

Pełny inspiracji mailing dla rodziców

Netflix jest pełen kolorowych animacji, programów edukacyjnych i filmów familijnych o różnej tematyce, więc młodzi widzowie z łatwością odnajdują dopasowane do swojego gustu i wieku tytuły, ale także nieustannie odkrywają nowe obszary zainteresowań. Właśnie dlatego Netflix wprowadza mailing z podsumowaniem dla profilu dziecka. Ten wyjątkowy biuletyn pozwoli rodzicom lepiej zrozumieć preferencje ich pociech, a także podsunie pomysły na wspólne spędzanie czasu i inspirujące rozmowy.

Zestawienie, które co dwa tygodnie będzie trafiać na adresy mailowe właściciela konta, zawierać będzie takie elementy jak:

●            Rekomendacje przygotowane na podstawie ulubionych filmów, seriali i programów dziecka,

●            Kolorowanki do druku i zabawy inspirowane postaciami z filmów i seriali wybieranych przez młodego widza,

●            Najbardziej trafione tematy do rozmów z dzieckiem, bazującą na kategoriach programów, które dziecko ogląda najchętniej (np. naukowe, o przyjaźni),

●            Wskazówki dotyczące korzystania z profilu “Dzieci” w serwisie Netflix.

Lista TOP 10 dla dzieci w każdym wieku

Aby ułatwić rodzinom odkrywanie nowych interesujących tytułów takich jak film animowany Vivo czy serial przygodowy Strażniczka muzeum, Netflix wprowadził również listę TOP 10 na profilach dla dzieci. Będzie ona prezentować najpopularniejsze w danym kraju tytuły dostępne na Netflix, dopasowane do preferencji wiekowych wybranych dla konta.

Lista TOP 10 oraz biuletyn to kolejne rozwiązania, które Netflix wprowadza dla rodzin. Serwis oferuje wiele przydatnych narzędzi – Ochrona Rodzicielska, takich jak dedykowany profil dla dziecka i szeroki wybór awatarów, filtry wiekowe, zabezpieczenie kodem PIN, zatrzymanie autoodtwarzania, możliwość przeglądania historii oglądania czy usunięcia wybranych tytułów z biblioteki.