iPhone 15 wyłącznie z eSIM?

Wkraczamy powoli w drugi kwartał 2023 roku. Oznacza to, że do sieci będzie trafiało coraz więcej informacji związanych z nadchodzącymi urządzeniami od Apple. Koncern z Cupertino nie postawi raczej w tym roku na jakieś fundamentalne zmiany w przypadku – na przykład – iPhone’ów. Jak się jednak okazuje, na ich pokład mogą trafić pewne usprawnienia, które mogą wpłynąć na odczucia z codziennego użytkowania.

fot. Victor Serban / Unsplash

Nowy standard w kwestii korzystania z usług operatorskich?

Do tej pory iPhone w wariancie z wyłączne eSIM sprzedawany był w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazuje, w 2023 roku Apple może postawić na takie rozwiązanie także na zewnętrznych rynkach. Co może być powodem takiej decyzji? Karty eSIM (wirtualne) według zapewnień fachowców z dziedziny cyberbezpieczeństwa są rozwiązaniem, na którym można o wiele bardziej polegać – są po prostu bezpieczniejsze.

Możliwe, że iPhone 15 z eSIM trafi także do Polski. Jak trafnie zauważono na łamach serwisu MacRumors – Apple zazwyczaj sprzedaje te same modele iPhone’a w większości krajów europejskich. na szczęście wiodący operatorzy komórkowi nad Wisłą oferują nam już dostęp do funkcji eSIM. Nie będzie więc problemem przesiadka z fizycznej karty na tą wirtualną. Aby tego dokonać często nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Czytaj też: iOS 16.4 oficjalnie! Co nowego?

Aby przekonać się, czy Apple zdecyduje się na tak radykalny krok, musimy poczekać na bardziej konkretne przecieki w tej kwestii. Być może koncern z Cupertino zdradzi nam swoje plany już w trakcie czerwcowej konferencji deweloperskiej – WWDC 2023.

Grafika tytułowa: Nubelson Fernandes / Unsplash