Google Pixel Notepad – co o nim wiemy?

Nie od dziś wiadomo, że Google chce nam zaprezentować swoją wizję składanego smartfona, który miałby stanąć w szranki z produktami Samsunga oraz innych, wiodących producentów. Aby przekonał do siebie tłumy, musi oferować niezłe parametry oraz kusić ceną. Dopóki bowiem składane smartfony będą drogie, to nie wpiszą się w satysfakcjonującym stopniu w naszą codzienność. Co na tą chwilę wiemy o Pixelu z elastycznym ekranem?

Google Pixel Notepad będzie nieźle wyposażonym smartfonem!

Google Pixel Notepad – bo tak ma się nazywać nowość – wyposażony zostanie przez producenta w absolutnie topowe podzespoły. Możemy się więc spodziewać ekranów OLED o wysokiej rozdzielczości, wyśmienitego modułu fotograficznego oraz procesora Google Tensor wspieranego przez słuszną ilość pamięci RAM oraz pamięci operacyjnej. Jeśli dodamy do tego świetnie zoptymalizowane (co jest tradycją w przypadku Pixeli) oprogramowanie, to mamy receptę na idealnego „składaka”.

Kluczem do rynkowego sukcesu będzie atrakcyjna cena. Według wstępnych doniesień, ma ona wynieść około 1400 USD. Jeśli plotki się potwierdzą, to Google Pixel Notepad będzie na starcie tańszy od Samsunga Galaxy Z Fold 3. A to bardzo dobra wiadomość. Koncern z Korei będzie musiał w tym roku przygotować mocną odpowiedź w segmencie składanych smartfonów, gdyż przecież ciepło przyjęty został OPPO Find N, a w drodze jest też podobne urządzenie od Xiaomi.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold 3 – mobilne biuro (i nie tylko!) w Twojej kieszeni

Koncern z Mountain View musi także zadbać o dobrą dostępność swojego składanego smartfona nawet w mniejszych krajach. Doskonale bowiem wiemy, jak ta wygląda chociażby w Polsce. Mam nadzieję, że ten aspekt nie zostanie przez producenta zaniedbany.