Google Maps na Wear OS 3 z ważną nowością!

Google Maps to niezwykle przydatna aplikacja dedykowana naszym urządzeniom mobilnym. Pozwala na bardzo sprawne nawigowanie do celu, ale i odszukiwanie ważnych punktów na mapie. Jak się okazuje, już wkrótce rozwiązanie w wersji dedykowanej Wear OS 3 doczeka się bardzo ważnego usprawnienia.

fot. Remotar Jobs / Unsplash

Nawigacja jeszcze wygodniejsza?

Serwis 9to5Google informuje, że Mapy Google dla systemu Wear OS 3 zostały zaktualizowane, zapewniając aplikacji nawigacyjnej wsparcie dla funkcji Always-on-Display (AOD). Dzięki owemu usprawnieniu osoby korzystające z Map Google na smartwatchu z systemem Wear OS 3 będą mogły korzystać z nawigacji nawet na częściowo wygaszonym ekranie urządzenia.

Warto w tym momencie przypomnieć, że wsparcie dla Map Google zostało wygaszone w przypadku urządzeń korzystających ze starszych wersji Wear OS. Oznacza to, że aplikacja została usunięta ze Sklepu Play dla wielu smartwatchy. A niektórzy producenci, jak Mobvoi, nie kwapią się z udostępnieniem nowej wersji oprogramowania dla swoich produktów mimo wcześniejszych obietnic.

Czytaj też: „Podróbka” Dynamic Island u kolejnego producenta?

Czy nowa funkcja Map Google dla Wear OS jest przełomowa? Zdecydowanie nie. Czy może ułatwić nam codzienne korzystanie z nawigacji? Tak. Miejmy nadzieję, że wkrótce będą mogli z niej skorzystać właściciele większości zegarków z systemem od Google, a nie tylko kilku wybranych modeli.

Grafika tytułowa: Onur Binay / Unsplash