God of War Ragnarök trafi na PC!

God of War to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych serii gier dla PlayStation. Jej ostatnie odsłony przenoszą nas do świata nordyckich mitów, a sam Kratos musi mierzyć się ze skandynawskimi bogami. Tytuł God of War z 2018 roku zagościł na Steam już jakiś czas temu. Teraz czas na sequel. Co wiemy na ten temat?

Kratos wraca na pecety!

Możemy się spodziewać, że God of War Ragnarök zadebiutuje na komputerach osobistych w przeciągu kilku lub kilkunastu miesięcy. I nie będzie to jedyna premiera tytułów ekskluzywnych dla PlayStation dla urządzeń z systemem Windows w najbliższym czasie. Można to wyczytać z wypowiedzi Jima Ryana – szefa PlayStation:

„Głównym obowiązkiem PlayStation Studios jest tworzenie gier na najnowszy sprzęt PlayStation, które spodobają się graczom. […] Często mam okazję pytać fanów o opinie. Kiedy zadaje im pytanie, co myślą o opóźnieniu czasowym, często mówią, że uważają wydanie wersji na PC dwa lub trzy lata po wydaniu wersji na PlayStation za akceptowalne.”

Sony chce najwyraźniej zarabiać nie tylko na swoich konsolach i tytułach ekskluzywnych. Osoby grające na komputerach to potężna grupa docelowa. Większość z nich nie korzysta na co dzień z konsol i chętnie ograłoby niezwykle popularne tytuły ukazujące się wcześniej wyłącznie na popularnego PS-a. W dobie kryzysu to świetna opcja dla Japończyków na dobry zarobek.

Czytaj też: SanDisk microSD for Nintendo Switch 1TB – karta pamięci inspirowana serią The Legend of Zelda!

Nie wiem, jak Wy, ale ja z niecierpliwością czekam na God of War Ragnarök dla PC. Jestem wielkim fanem tej serii i ciekawi mnie jak produkcja – którą cechuje dość dopracowana oprawa graficzna – zostanie przeportowana przez Sony dla komputerów osobistych.

Grafika tytułowa: Sony