Foxconn i Nvidia – współpraca przy pojazdach autonomicznych

Nvidia i producent elektroniki Foxconn ogłosili dzisiaj partnerstwo w celu opracowania platform pojazdów autonomicznych.

Tajwański Foxconn będzie produkował elektroniczne jednostki sterujące (ECU) do samochodów w oparciu o układ DRIVE Orin firmy Nvidia, stworzony specjalnie do obliczeń w pojazdach autonomicznych.

W ostatnim czasie firmy opracowujące samochody elektryczne i autonomiczne miały trudności z wprowadzeniem produktów na rynek. Wiązało się to ze wzrostem kosztów i trudnościami w zwiększeniu produkcji.

Nvidia jest przekonana, że ​​jej technologia, która obejmuje chipy do przetwarzania informacji z czujników w czasie rzeczywistym, pomoże Foxconnowi przezwyciężyć niektóre z tych wyzwań.

W grze jest 300 miliardów dolarów, które może wygenerować sektor motoryzacyjny. Producent chipów powiedział, że ta współpraca pozwoli mu odpowiednio skalować możliwości po to, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na chipy wykonane dla pojazdów autonomicznych i elektrycznych.

Foxconn zapowiedział, że jego pojazdy przeznaczone do autonomicznej jazdy będą wyposażone w ECU oparte na czujnikach DRIVE Orin i DRIVE Hyperion firmy Nvidia.

Firma cały czas ma nadzieję ostatecznie produkować samochody dla Tesli, ponieważ zwiększa produkcję pojazdów elektrycznych w celu dywersyfikacji swojej działalności.

Czytaj także: Google pomaga w zautomatyzowaniu fabryk Foxconna