Ford wznawia produkcję modelu F-150 Lightning

W lutym informowaliśmy Was o problemach koncernu Ford, który musiał wstrzymać produkcję swojego elektrycznego hitu na rynek amerykański – modelu F-150 Lightning. Wykryto bowiem nieoczekiwane problemy z akumulatorem montowanym na pokładzie pick-upa. Mógł on stwarzać zagrożenie dla kierowców, jak i dla samego pojazdu. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że amerykański gigant uporał się z całą sytuacją.

fot. Ford

Problemy rozwiązane?

Problem został rzekomo wykryty podczas rutynowej kontroli jakości przed dostawą samochodów do dystrybutorów. Inżynierowie Forda od razu zabrali się za intensywne prace nad jego sprawnym rozwiązaniem. Model F-150 Lightning jest bowiem obok Mustanga Mach-E sprzedażowym hitem w amerykańskiej ofercie Forda. Koncern nie mógł sobie więc pozwolić na zbyt długie przestoje w produkcji.

Decyzję o wznowieniu pracy linii produkcyjnych ogłosił CEO Forda – Jim Farley. Przeprosił też klientów za przedłużoną pauzę w fabrykach. Wyjaśnił, że była spowodowana problemami z samymi dostawcami akumulatorów. Możemy więc mniemać, że amerykański gigant zmuszony był podpisać umowę z nowym dostawcą ogniw. Oby tym razem obyło się bez podobnych problemów natury technicznej.

Czytaj też: Ford F-150 Lightning z problemami!

Model F-150 Lightning to duży pick-up charakterystyczny dla amerykańskiego rynku motoryzacyjnego. Raczej nie powinniśmy spodziewać się startu sprzedaży tego pojazdu na Starym Kontynencie. Ze względu jednak na unijne przepisy, już wkrótce gigant wprowadzi więcej „elektryków” do swojej europejskiej oferty.

Grafika tytułowa: Ford