Dycha najlepszym polskim graczem Counter Strike’a 2022

Zwycięzcą rankingu branżowego serwisu esportowego Cybersport.pl na najlepszego gracza CS:GO zeszłego roku został Paweł „dycha” Dycha.

Przygada 25-latka z profesjonalnym gamingiem rozpoczęła się w 2018 roku.

Obecnie Dycha jest niewątpliwie najlepszym z przedstawicieli polskiego Counter-Strike’a. Od dwóch lat związany jest z formacją ENCE, która może i nie należy do ścisłego grona kandydatów do mistrzowskich tytułów, ale zawsze jest ich blisko.

Spora w tym zasługa Polaka, który dziś ma w fińskiej organizacji niezwykle mocną pozycję. W pełni sobie na to zapracował, bo obecnie trudno wyobrazić sobie ENCE bez Polaka. Na scenie CS:GO nie ma zbyt wielu graczy gwarantujących podobną regularność. Jednocześnie będących w finansowym zasięgu włodarzy z północy Europy.

Powyższe fakty pozwalają domniemywać, że jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to naszego rodaka przez kolejny sezon oglądać będziemy w dotychczasowych barwach.

Najlepszy polski zawodnik CS:GO sezonu 2022 ma wszelkie atuty, aby mógł myśleć o transferze do mocniejszego składu. Jedynym ewentualnym mankamentem, nad którym rodzimy strzelec musi popracować w sezonie 2023, jest zachowanie szczytowej formy również na tych najważniejszych imprezach.

Cybersport przytacza opinię eksperta Kuby „Kubika” Kubiaka, który mówi m. in. „Widać, że w momencie osiągania stabilności przez ENCE, sam gra dychy kwitnie. (…) Jestem pozytywnie nastawiony myśląc o nadchodzących turniejach w wykonaniu ENCE”.

Czytaj także: IEM Katowice 2023 – lista uczestników CS:GO