Copilot od Microsoft trafi do Windowsa 11!

Copilot to rozwiązanie z zakresu AI od koncernu z Redmond, o którym usłyszeliśmy już w kontekście wdrożenia w ramach usługi Microsoft 365. Teraz dowiadujemy się jednak także, że rozwiązanie zostanie udostępnione także dla systemu Windows 11! Co warto wiedzieć na ten temat?

fot. Microsoft

Inteligentny system od Microsoftu?

Microsoft zamierza wprowadzić Copilota do systemu Windows 11. Sztuczna inteligencja ma sprawić, że kompleksowe korzystanie z wszystkich funkcji komputera będzie maksymalnie intuicyjne oraz że zawsze będą one pod ręką – wystarczy wydać polecenie inteligentnemu asystentowi, by ten wywołał lub zainicjował działanie wybranej przez nas funkcji. Na powyższym zrzucie ekranu widzimy boczny pasek Copilota – niestety jeszcze w języku angielskim.

Liczę na to, że Microsoft zadba także o komfort polskich użytkowników i przetłumaczy Copilota na nasz język. W końcu Polska jest dla koncernu z Redmond bardzo ważnym rynkiem – co było często podkreślane podczas różnych spotkań branżowych. Nie zostały jeszcze podane żadne daty związane z globalnym wdrożeniem. Zakładam jednak, że Copilot będzie składową jednej z większych aktualizacji „okienek”.

Czytaj też: Laptopy Razer Blade 16 i 18 w nowym wariancie!

Dajcie znać w komentarzach, czy będziecie na co dzień korzystać z Copilota. Ja zamierzam go przetestować, gdy tylko zostanie udostępniony oficjalnie dla systemu Windows 11.

Grafika tytułowa: Microsoft