Błyskawiczne wysyłki do Paczkomatów: InPost rozszerza “same day” na 20 miast

Aż ¾ wysyłek w Warszawie i w Krakowie, gdzie firma testowała rozwiązanie, docierało do paczkomatów jeszcze tego samego dnia.

Usługa sieci InPost typu same day, umożliwiająca (zgodnie z nazwą doręczenie) przesyłki tego samego dnia, w którym zostanie wysłana, ma już dość długą historię. Już w 2016 roku mogli skorzystać z niej mieszkańcy 9 polskich miast, jednak w dzisiejszej formie rozwiązanie Same Day Delivery dostępne było zaledwie od września tego roku w Warszawie i w Łodzi. Testy przebiegły pomyślnie – wg prezesa firmy Rafała Brzoski tego samego dnia do adresatów docierało ¾ przesyłek w obu miastach – dlatego po inwestycjach infrastrukturalnych i logistycznych InPost rozszerza usługę na kolejne 18 polskich miast.

Czytaj też: Darmowa dostawa z Allegro Smart! przy zakupach od złotówki

Nowe miasta, których mieszkańcy mogą skorzystać z błyskawicznej wysyłki już w okresie przedświątecznym, to Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Toruń, Bydgoszcz, Białystok, Olsztyn, Sosnowiec, Gliwice, Katowice, Częstochowa, Radom, Lublin, Rzeszów i Bielsko-Biała. Jak podkreślono w informacji towarzyszącej rozszerzeniu Same Day Delivery, do paczkomatów w tym samym mieście trafią przesyłki, które do godziny 16.00 znajdą się w centrum dystrybucyjnym InPostu. 

Zdjęcie: inPost