ASUS Zenbook 17 Fold OLED wkrótce w sprzedaży!

ASUS Zenbook 17 Fold OLED to bardzo ciekawe urządzenie hybrydowe, które już niejednokrotnie wzbudziło zainteresowanie fanów Windowsa na całym świecie. Do tej pory jednak rozważaliśmy ów sprzęt w charakterze niezłego prototypu i pokazu możliwości koncernu ASUS. Dziś natomiast dowiadujemy się, że koncern z Tajwanu zamierza… wprowadzić ów sprzęt do regularnej sprzedaży.

fot. ASUS

ASUS Zenbook 17 Fold OLED to niezwykły komputer!

Omawiane urządzenie wyposażone zostało w ogromny, elastyczny ekran o przekątnej 17,3″ i rozdzielczości 2,5K. Dzięki możliwości składania urządzenia (wyposażone zostało w zawias zbliżony do tego znanego chociażby z Galaxy Z Foldów) możliwe jest wykorzystywanie go w rozmaitym charakterze. Sercem składanego ASUS-a jest procesor Intel Core i7 12. generacji uzupełniony grafiką Intel Iris Xe. Dodatkowo możemy liczyć na maksymalnie 16 GB RAM oraz terabajtowy szybki dysk SSD. Urządzenie ładuje się poprzez port Thunderbolt 4. Akumulator cechuje natomiast pojemność 75 Wh.

Czytaj też: Smartfony OPPO Reno 8 oficjalnie w Europie!

Jeśli urządzenie się Wam spodobało – niestety muszę sprowadzić Was na ziemię. Będzie ono diabelnie drogie. Ceny startować mają od 3499 dolarów, co przekłada się po obecnym kursie amerykańskiej waluty na kwotę ~16515 złotych. Drogo! Ale niezwykłe rozwiązania nie są tanie.

Grafika tytułowa: ASUS