ASUS ROG Ally już lada moment!

W ostatnich latach panuje moda na handheldy – niewielkie konsolki, które możemy zabrać ze sobą wszędzie. Możemy je też podpiąć do dużego ekranu w celu uzyskania pełnowymiarowego sprzętu gamingowego. Sporo w segmencie chce ugrać ASUS ROG, który lada dzień przedstawi swoją konsolkę – Ally.

Co wiemy o handheldzie ASUS ROG?

Procesorem, który zadba o płynność rozgrywki na nowej konsolce ASUS ROG będzie AMD Ryzen 7 7840U z układem graficznym Radeon 780M. Ta informacja potwierdza wcześniejsze doniesienia, które wskazywały na to, że układ wybrany dla ASUS ROG Ally bazował będzie na architekturach Zen 4 i RDNA 3. Wspomniany procesor ma być wspierany przez maksymalnie 16 GB pamięci RAM oraz 512 GB przestrzeni dyskowej na dane użytkownika.

Konsolka pozwoli zapewne na uruchamianie gier bezpośrednio z takich usług jak Steam czy Epic Games Store, a także na prowadzenie zabawy z chmurami gamingowymi. Nowość od ASUS ROG może być jednym z najciekawszych handheldów na rynku. Ma bowiem zaoferować ekran o przekątnej 7″ pracujący w rozdzielczości Full HD, z odświeżaniem 120 Hz oraz Windowsa 11.

Czytaj też: Zmiany w Allegro Pay już w maju!

Kiedy spodziewamy się premiery konsolki ASUS ROG Ally? Najnowsze doniesienia wskazują, że urządzenie może oficjalnie ujrzeć światło dzienne już 11 maja 2023 roku. Warto zaznaczyć, że są o informacje, które wypłynęły od samego producenta. Czekamy z niecierpliwością na prezentację!

Grafika tytułowa: ASUS ROG