Aplikacja Authenticator ze zmianami!

Aplikacja Google Authenticator służy nam do bezpiecznego logowania się w wielu usługach i serwisach internetowych. Koncern z Mountain View od dawna nie wprowadzał w niej żadnych znaczących, nowych rozwiązań. Przyszedł więc na to wielki czas. Na jakie nowości postawią Amerykanie?

fot. AppStore

Przydatne nowości dla każdego!

Nowa wersja aplikacji Google Authenticator jest już dostępna zarówno w Sklepie Play, jak i w App Store. Poza nieco przemodelowanym interfejsem oraz zmienioną ikonką (nawiązującą do stylistyki Androida 13), wprowadza także bardzo przydatną funkcję, którą docenią szczególnie osoby często zmieniające smartfona. Do apki zalogujemy się teraz wygodnie naszym Kontem Google.

Oznacza to, że w wygodny sposób będziemy synchronizować dane między urządzeniami – nie będzie konieczne przesyłanie ustawień kodów na nowego smartfona poprzez QR. Znacząco zostanie więc skrócony proces konfiguracji po przesiadce na nowszy model urządzenia mobilnego. To niestety wszystko, co ma dla nas tym razem koncern z Mountain View.

Czytaj też: Nowości LG w segmencie Smart TV na 2023 rok!

Dajcie koniecznie znać, czy zabezpieczacie swoje konta i profile za pośrednictwem aplikacji do weryfikacji dwuetapowej. W dobie coraz bardziej zuchwałych poczynań cyberprzestępców – to niezwykle ważna kwestia.

Grafika tytułowa: Jonas Leupe / Unsplash