Amazon Prime w końcu oficjalnie w Polsce! Nadchodzi trzęsienie ziemi?

Amazon oficjalnie zadebiutował na polskim rynku e-commerce w marcu tego roku. Dziś natomiast nadszedł ten moment, w który polscy użytkownicy serwisu uzyskali możliwość korzystania w pełni z abonamentu Amazon Prime. Czy to istne trzęsienie ziemi i zwiastun zmiany układu sił w sektorze e-zakupów nad Wisłą? Sprawdźmy!

Amazon Prime oficjalnie w Polsce!

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że samo wykupienie Prime Video (odpowiednika Netflixa od Amazona), czy Prime Gaming było już w Polsce możliwe. Do tej pory jednak za subskrypcję trzeba było zapłacić miesięcznie 25,99 złotych. Sam korzystałem z obydwu usług ze względu na naprawdę niezłe, autorskie seriale Amazona (jak The Boys) czy dodatkowe korzyści w grach takich, jak GTA Online i World of Tanks. Dzisiejszy debiut w ofercie Amazona to jednak całkowicie nowe rozdanie na polskim rynku. Ceny za wykupienie subskrypcji Amazon Prime będą bowiem kształtowały się w następujący sposób:

Ceny Amazon Prime w Polsce / źródło: Amazon

Wyżej wymieniona opłata abonamentowa będzie automatycznie pobierana z naszej karty podpiętej do konta Amazon. Ceny wydają się być nad wyraz atrakcyjne. Co otrzymamy w zamian? Przede wszystkim dostęp do znanych i cenionych okazji na Amazonie (promocyjne ceny na wiele produktów) oraz do fantastycznych ofert w ramach dorocznego Prime Day. Amazon Prime to także bezpłatna dostawa wielu oznaczonych specjalnym znaczkiem towarów nawet w ciągu 24h od momentu dokonania zakupu. I to wszystko bez minimalnej wartości zamówienia!

Ponadto abonament Amazon Prime zapewnia bezpłatną dostawę oznaczonych produktów nawet na następny dzień (bez minimalnej wartości zamówienia). Dostawa może być realizowana do domu, do Paczkomatów InPost, bądź do zadeklarowanych na stronie Amazona punktów odbioru. Jeśli to jeszcze Was nie przekonało, to dodam, że w ramach abonamentu Amazon Prime uzyskujemy dostęp do wcześniej wspomnianych Prime Gaming i Prime Video. I to wszystko za kwotę 10,99 zł miesięcznie, bądź 49 zł w planie rocznym.

W mojej opinii jest to bardzo atrakcyjna oferta, która w perspektywie czasu może być korzystniejsza od Allegro Smart!. Czy doczekamy się jakiejś odpowiedzi na ofensywę Amazona ze strony naszego rodzimego giganta branży e-commerce? Tego dowiemy się z pewnością w przeciągu kilku nadchodzących tygodni.