Alexa na urządzeniach Sonos wkrótce w Polsce

Amazon Alexa będzie dostępna na urządzeniach Sonos z funkcją sterowania głosem w kolejnych 27 krajach, w tym w Polsce. Dzięki temu użytkownicy będą mogli jeszcze łatwiej odtwarzać ulubioną muzykę, ustawiać alarmy, sprawdzać pogodę czy sterować inteligentnymi urządzeniami w swoim domu. Nowa funkcja głosowa zostanie uruchomiona na urządzeniach Sonos w ramach bezpłatnej aktualizacji oprogramowania wiosną tego roku.

Więcej możliwości sterowania głosem

Nowe kraje objęte usługą będą miały dostęp do Alexa International Version, zapewniającej słuchaczom proste sterowanie głosowe w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Pozostaje nam żałować, że Alexa nadal jest niedostępna w języku polskim.

„Wierzymy, że nic nie powinno blokować słuchaczom dostępu do treści audio. Dlatego Sonos dokłada wszelkich starań, aby zapewnić użytkownikom łatwe sposoby odtwarzania ulubionych treści. Wiemy, że nasi klienci cieszą się z możliwości korzystania z pomocy Alexy na głośnikach Sonos. Korzystają z poleceń głosowych, takich jak uruchamianie serwisów streamingowych do słuchania ulubionej muzyki i sterowania innymi inteligentnymi urządzeniami w domu. Cieszymy się, że możemy udostępnić Alexę większej liczbie słuchaczy na całym świecie.” — komentuje Joe van Zyl, starszy dyrektor ds. zarządzania produktem w firmie Sonos.

Klienci Sonos mają możliwość wyboru preferowanej usługi głosowej dla każdego głośnika, a nawet wielu usług głosowych w jednym systemie w przypadku kompatybilnych urządzeń. Obok Alexy mogą korzystać m.in. z autorskiego rozwiązania producenta, które promowane jest pod marką Sonos Voice Control.

Czytaj też: Twitter Blue zmierza do Polski!

Dajcie koniecznie znać, czy mieliście już okazję korzystać z Alexy. Jak Waszym zdaniem sprawuje się w porównaniu z Siri czy Asystentem Google?

Grafika tytułowa: Sonos