Acer Predator X25 – 360 Hz za 4 tys. zł

Na polskim rynku debiutuje długo oczekiwany monitor dla graczy, Acer Predator X25. Urządzenie wyposażone zostało w panel IPS o przekątnej 24,5 cala i rozdzielczości FullHD. Zastosowano w nim szereg rozwiązań polepszających funkcjonalność i komfort gry, jednak największa nowość, to bardzo wysokie odświeżanie obrazu – 360 Hz   

„Debiutuje dawno oczekiwany” to hasło – klucz informacji, bowiem Acer już w połowie zeszłego roku zapowiadał ten monitor i przewidywał, że jego premiera będzie miała miejsce na początku tego roku. Jednak prawdziwa premiera Predatora X25 ma miejsce w drugiej połowie kwietnia. Na plus warto dodać, że producent nie wywiązał się z jeszcze jednej deklaracji. Monitor miał kosztować 5 tys. zł, zaś kosztuje „zaledwie” 4 tys.

Acer Predator X25 przeznaczony jest dla najbardziej wymagających oraz profesjonalnych graczy. Zastosowano w nim 24,5 calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD i częstotliwość odświeżania 360 Hz.

Predator X25 spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników i zawodowych graczy. Dzięki wyjątkowo krótkiemu czasowi reakcji i częstotliwości odświeżania wynoszącej aż 360 Hz, obraz wyświetlany na ekranie monitora jest płynny, wolny od smug i efektu ghostingu. W dynamicznej rozgrywce walory te mają kluczowe znaczenie i mogą zdecydować o zwycięstwie nad przeciwnikiem – mówi Piotr Nowok, Product Manager w Acer Polska.  

Jakość obrazu i troska o oczy  

W monitorze zastosowano wiele bardzo przydatnych technologii, które poprawiają jakość obrazu i dbają o wzrok gracza. Panel Predatora X25 obsługuje standard HDR i zapewnia pokrycie 99 proc. kolorów palety sRGB. Monitor potrafi ponadto automatycznie dostosowywać poziom jasności i temperaturę barw do naturalnych warunków oświetlenia. Dzięki funkcji LightSense, Predator X25 wykrywa poziom natężenia światła otoczenia i dopasowuje jasność tak, by wyświetlać obraz najwyższej jakości. Monitor wykorzystuje również technologię NVIDIA. Wchodzące w jej skład oprogramowanie Reflex Latency Analyzer pozwala zmierzyć czas upływający od naciśnięcia przycisku myszy do momentu reakcji ekranu. Wynik pomiaru umożliwia precyzyjne określenie wszelkich opóźnień i poprawę komunikacji między kontrolerem, komputerem i monitorem.

Z kolei opcja AdaptiveLight dostosowuj podświetlenie panelu do barwy światła w otoczeniu, natomiast tryb ProxiSense przypomni graczowi o konieczności przerwy po upływie określnego czasu. Aby dodatkowo zmniejszyć zmęczenie oczu, czujniki monitora regulują także jasność pasków LED wyświetlacza.

Monitor oferuje ponadto w rozwiązanie Predator GameView, które wykorzystuje tryby zaprojektowane dla określonych gatunków gier – FPS-ów, wyścigów lub tytułów sportowych.

Praktyczny design

Acer Predator X25 wyposażony został w wąskie ramki wokół ekranu i pięć portów USB umieszczonych na obudowie. Monitor wyróżnia się także za sprawą efektownej funkcji podświetlenia, którego charakter można synchronizować np. z odtwarzaną muzyką. Ergonomiczna konstrukcja urządzenia pozwala na jego odchylanie, obracanie, ustawianie w pionie i regulację jego wysokości.

Cena i dostępność

Monitor Predator X25 dostępny będzie w kwietniu 2021 r. w sklepach sieci Media Expert, RTV Euro AGD, X-Kom i Morele w cenie od 3 999 zł.