Minds.com nowy serwis społecznościowy wspierany przez Anonymous

Choć w sieci istnieje wiele portali społecznościowych, wśród których zdecydowany prym wiedzie Facebook, to wciąż pojawiają się nowi ludzie chcący powtórzyć sukces Marka Zuckerberga.
Jednym z takich portali jest Minds.com, który już na początku przykuł uwagę aktywistów wolnego Internetu oraz Anonymous.
Minds.com to strona społecznościowa jak każda inna, pozwala użytkownikom na dzielenie się treściami oraz publikowanie własnych statusów. Lecz Minds, który niedawno oficjalnie wystartował z platformą desktopową i mobilną ma nadzieje na zwrócenie uwagi użytkowników poprzez obietnice bezpieczeństwa. Serwis jest całkowicie Open-Source, ponadto szyfruje wszystkie wiadomości wysyłane pomiędzy użytkownikami.
I to właśnie odróżnia Minds.com od facebooka, który od dawna prowadził wątpliwe praktyki w zakresie prywatności swoich użytkowników.
Kolejną kwestią przemawiająca za nowym portalem jest algorytm selekcji wiadomości trafiających do użytkownika. Facebook od lat zmienia swoje algorytmy pozycjonowania treści, co w ostatnim czasie doprowadziło do ogromnego spadku zasięgu większości ze stron. Zamiast pozostawać tajemnicą algorytm Minds.com daje każdemu użytkownikowi dowolność działania i edycji. Użytkownicy mogą sami decydować, które treści chcą widzieć częściej a które pomijać.
Serwis testowany był przez kilka lat, zanim został oficjalnie uruchomiony. Bill Ottoman – założyciel Minds.com twierdzi, że w tym czasie udało im się uzyskać 60 milionów odsłon. Ottoman twierdzi także, że większość użytkowników to zwolennicy alternatywnych mediów, wolnego Internetu oraz dziennikarstwa obywatelskiego.

W czasie testów minds.com przyciągnął uwagę Anonymous którzy sami podkreślali, że jest to dla nich doskonały kanał komunikacji między hakerami, projektantami, twórcami i programistami z całego świata, dzięki któremu będą mogli współpracować na kodzie Minds.com by stworzyć serwis, który należałby do użytkowników, był stworzony przez nich i właśnie dla nich.
Pomimo tego że pomoc ze strony anonimowych wydaje się irracjonalnym posunięciem, gdyż nigdy wczesniej nie zdarzyło się by ta grupa działała w ten sposób, wydali oni na jednym ze swoich kanałów na facebookuoświadczenie dotyczące minds.com.
Czy Minds odniesie sukces? Czy uda mu się zdobyć, choć część użytkowników facebooka? Czy mając poparcie ze strony ludzi walczących o wolność Internetu uda się stworzyć konkurencje dla potęgi Zuckerberga? Kładąc nacisk na prywatność i zaufanie wydaje się ciekawym rozwiązaniem na te wątpliwego facebooka.