Panasonic LUMIX S9 dostępny w nowych kolorach
Panasonic wprowadza do regularnej sprzedaży trzy nowe wersje kolorystyczne aparatu LUMIX S9 ze srebrnym wykończeniem. Mowa o: Jet Black, Smokey White i Ocean Blue, a także limitowanej edycji Titanium Gold (200 sztuk). Edycja Titanium Gold wyróżnia się paskiem z tytanu i brązowej skóry, naklejkami LUMIX i listem od projektanta.
Warto zwrócić uwagę na to, że LUMIX S9 to pierwszy kompaktowy model pełnoklatkowy w serii. Sprzęt jest relatywnie lekki. Waży bowiem około 403 g. Nieprzesadzone gabaryty nie wykluczają jednak mocnej specyfikacji. Omawiane urządzenie zostało bowiem wyposażone w matrycę CMOS o rozdzielczości 24,2 MP i zaawansowany procesor zapewniający wysoką jakość obrazu.
Aparat oferuje autofokus PDAF z rozpoznawaniem w czasie rzeczywistym i 5-osiową stabilizację obrazu Dual I.S.2 do 6,5 EV. Czyni to z niego bardzo uniwersalne narzędzie zarówno do fotografowania, jak i nagrywania wideo. Warto zaznaczyć, że dla twórców wideo dostępny jest tryb MP4 Lite Open Gate, zoptymalizowany pod media społecznościowe, oraz odchylany ekran umożliwiający tworzenie nagrań z różnych perspektyw.
Nie bez znaczenia jest wsparcie nowej aplikacji LUMIX Lab, która pozwala wygodnie przesyłać materiały na smartfon, tworzyć własne LUT-y i edytować wideo. Sam LUMIX S9 został już doceniony przez ekspertów – także tych od designu. Aparat zdobył prestiżowe nagrody iF Design Award 2025 i Red Dot Design Award 2025, potwierdzające jego styl i funkcjonalność.
Czytaj też: Panasonic LUMIX S9 w wersji Titanium Gold z dostępnością w Europie!
Grafika tytułowa: Panasonic