Zobaczcie zwiastun Piątku 13-go – pierwszej gry z Jasonem od 1989 roku

Friday the 13th: The Game ma być trzecioosobowym, asymetrycznym multiplayerem na Xboxa One, Playstation 4 oraz PC. Co ciekawe, jeden z graczy wcieli się w Jasona, natomiast pozostała siódemka – w obozowiczów, którzy podejmą próbę przetrwania nocy. Gra będzie się toczyć w „pół-otwartym” świecie Camp Crystal Lake, znanego z serii filmów. Jeśli kampania na Kickstarterze okaże się sukcesem, twórcy rozważą stworzenie trybu jednoosobowego.
Zapewne zastanawiacie się, dlaczego Gun Media nie chce szukać dla swojej gry klasycznego wydawcy. Otóż twórcy pragnął, by Piątek 13-go był odpowiednio brutalny, pełen przemocy i nagości, a wydawca mógłby zażądać załagodzenia treści. 700 tysięcy dolarów to bardzo duża kwota, ale wygląda na to, że graczom spodobał się pomysł gry o Jasonie – kampania będzie trwała jeszcze przez 30 dni, a już zebrano 1/3 pożądanej kwoty.
Friday the 13th: The Game
W rzeczywistości Friday the 13th: The Game jest ewolucją gry Slasher Vol.1: Summer Camp. Na zmiany zdecydowano się po tym, jak twórca serii filmów o Jasonie – Sean Cunningham nawiązał kontakt z ekipą pracującą nad grą.
Friday the 13th: The GameFriday the 13th: The GameFriday the 13th: The Game oparto na silniku Unreal Engine 4. Gra wygląda całkiem nieźle, zwłaszcza biorąc pod uwagę wczesny etap produkcji. Jej premierę zaplanowano na październik 2016 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii, naKickstarterze.

Źródło: Kickstarter