Znane gry Blizzarda przestaną działać na starszych systemach Windows

Firma Blizzard ogłosiła to, co w końcu musiało zostać ogłoszone. Wsparcie dla systemów operacyjnych Windows XP i Windows Vista zostanie wkrótce zakończone. Oznacza to, że gracze korzystający z leciwych systemów Microsoftu nie będą w stanie zagrać już w gry takie jak Diablo III, Heroes of the Storm, World of Warcraft, StarCraft II oraz Hearthstone. Taki krok nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem.
Microsoft nie wspiera Windowsa XP i Visty od odpowiednio 2009 i 2012 roku. Odsetek graczy korzystających z tych dystrybucji jest niewielki. Te wersje oprogramowania Microsoftu znajdziemy obecnie głównie w przestarzałych komputerach biurowych i u osób, które z jakiegoś powodu postanowiły pozostać im wierne (serio są osoby wierne Viście?).
Wkrótce zostanie opublikowany harmonogram, zgodnie z którym wprowadzone zostaną w grach blokady uniemożliwiające uruchamianie ich na starych wersjach systemu. Wydaje mi się, że nie zasmuci to wielu naszych czytelników. Zakładam, że większość z Was korzysta z Windowsa 7? A może się mylę i przesiedliście się na „dziesiątkę”?
 

Źródło:Blizzard