Znamy polską cenę NVIDIA GeForce GTX 1060! Jest BARDZO tanio!

Uwaga: 8 lipca w godzinach popołudniowych Nvidia podała oficjalną, polską, sugerowaną (a więc tak pięknie zapewne nie będzie) cenę kart niereferencyjnych NVIDIA GeForce GTX 1060. Wynosi ona… 1279 złotych. Niewiele! Karty trafi do polskich sklepów 19 lipca.
 
[Treść newsa sprzed aktualizacji]:
Podobnie jak pozostałe procesory graficzneoparte na architekturze Pascal, GTX 1060, który kosztuje jedynie 249 dolarów (sugerowana cena wersji niereferencyjnej), został zaprojektowany z myślą o jak najwyższej wydajności na wat zużytej mocy. Nowy GeForce jest produkowany w najnowocześniejszym 16 nm procesie produkcyjnym FinFET i dorównuje wydajnością kartom GTX 980, a więc jest w stanie bezproblemowo sprostać wymaganiom nowoczesnych tytułów dla entuzjastów wirtualnej rzeczywistości oraz gier opartych na DirectX 11/12, zużywając przy tym jedynie 120 watów.
GTX 1060 został wyposażony w 1280 rdzeni CUDA, 6 GB pamięci GDDR5 o przepustowości 8 Gbps, maksymalna wartość częstotliwości zegara taktującego dla tego modelu wynosi 1,7 GHz, przy czym entuzjaści mogą z łatwością zwiększyć ją do 2 GHz, zyskując dodatkową wydajność. Według testów przeprowadzonych na najpopularniejszych grach, model 1060 jest średnio 15% szybszy i 75% bardziej wydajny energetycznie od najbliższych konkurencyjnych produktów.
Karty GTX 1060, oferowane przez szereg producentów, będą dostępne od 19 lipca. Dostawcy, którzy zapowiedzieli swoje modele to ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY i Zotac. Sugerowana cena detaliczna tych wersji 249 dolarów. W Polsce możemy się spodziewać kwoty rzędu 1500-1700 złotych, jednak biorąc pod uwagę wydajność karty, cena wciąż będzie atrakcyjna. Inna sprawa, że do ceny sugerowanej będzie jej najpewniej baaaardzo daleko. Wersja Founders Edition (referencyjna) otrzymała cenę sugerowaną w wysokości 299 dolarów.NVIDIA GeForce GTX 1060GTX 1060 obsługuje środowisko programistyczne (SDK)NVIDIA VRWorks. W pakiecie VRWorks zawarto autorską technologię NVIDIA Simultaneous Multi-Projection, dzięki której GeForce GTX 1060 może wyświetlać obraz niezależnie dla dwóch oczu użytkownika jednocześnie, zwiększając nawet trzykrotnie wydajność tytułów rzeczywistości wirtualnej w porównaniu z procesorami poprzedniej generacji. W ten sposób użytkownicy kart GTX 1060 mogą grać w gry VR bez utraty jakości czy wydajności.
Technologia Simultaneous Multi-Projection zostanie też wykorzystana w najpopularniejszych silnikach gier, takich jak Unreal Engine i Unity. Rozpoczęto już prace nad ponad 30 tytułami wykorzystującymi to rozwiązanie, w tym Unreal Tournament, Poolnation VR, Everest VR, Obduction, Adr1ft i Raw Data.
Obsługa technologii Ansel w Mirror’s Edge: Catalyst’ i “Wiedżmin 3”, dostępna w tym miesiącu
GTX 1060 obsługuje też narzędzie do wykonywania zrzutów ekranowych w grach –NVIDIA Ansel, które pozwala graczom odkrywać, rejestrować i współdzielić artyzm gier w sposób, w jaki dotychczas nie było to możliwe. Ansel umożliwia graczom komponowanie ujęć z gier, ustawianie kamery w dowolnym kierunku i z dowolnego miejsca w świecie gry, a także wykonywanie zrzutów ekranowych o  360-stopniowym kącie widzenia, które można wyświetlać za pomocą zestawu VR lub okularów Google Cardboard.

Pierwszą grą, która już w przyszłym tygodniu będzie w pełni obsługiwać Ansel jest Mirror’s Edge: Catalyst, Drugi tytuł, Wiedźmin 3: Dziki Gon, będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu. Trwają prace nad szeregiem innych tytułów obsługujących tę technologię, w tymFortnite, Paragon iUnreal Tournament studia Epic Games,Obduction studia Cyan Worlds,The Witness studia Thekla,Lawbreakers studia Boss Key Productions,  Tom Clancy’s The Division studia Ubisoft oraz wyczekiwana przez wszystkichNo Man’s Sky studia Hello Games.NVIDIA VR Funhouse – autorska gra przygotowana przez firmę NVIDIA zostanie udostępniona bezpłatnie za pośrednictwem serwisu Steam. VR Funhouse został stworzony w oparciu o silnik Unreal Engine studia Epic Games i będzie obsługiwany przez karty GTX 1080, 1070 i 1060 oraz gogle VR HTC Vive. VR Funhouse będzie udostępniony jako rozwiązanie typu open source, oferując deweloperom i artystom możliwość  tworzenia własnych efektów i atrakcji.
 
 

 

Źródło: inf. prasowa