Znamy ceny tabletów Asus Vivo Tab, Vivo RT i Taichi. Jest drogo

Uwielbiam te momenty, gdy producenci długo wyczekiwanych gadżetów w końcu postanawiają zerwać ze wszelkimi spekulacjami i decydują się podać oficjalne informacje ich dotyczące. Tak też się stało w przypadku Asusa i tabletów z Windowsem 8 i Windowsem RT na pokładzie. Mowa o modelach Vivo Tab, Vivo RT i Taichi. Ich specyfikacje techniczne były szeroko omawiane na targach IFA i Computex 2012. Teraz poznaliśmy ceny.
Zacznijmy od dwóch pokrewnych modeli z rodziny Vivo. Modele Tab i RT różnić się będą przede wszystkim wersją Windowsa (odpowiednio: Windows 8 i Windows RT), ponadto jeden z nich pracować będzie w oparciu o procesor Intel Atom Z2760, drugi zaś na bazie czterordzeniowej Tegry 3 (jednostka ARM). Poza tym Vivo Tab oferować będzie ekran o przekątnej 11.6” (IPS+, 1366 x 768), a dalej: 8-megapikselową kamerę z autofocusem i diodą LED, a także 2-megapikselową z przodu. Układ Intela wspierany będzie przez 2 GB RAM-u, a przestrzeń na dane to 64 GB. Na deser otrzymamy też NFC i wsparcie dla stylusa Wacom.

Na pokładzie Vivo Tab RT również znajdziemy 2 GB RAM-u, aczkolwiek pamięć wewnętrzna będzie już dwa razy mniejsza (32 GB). Ekran będzie miał nieco mniejszą przekątną – 10.1” (IPS+), ale rozdzielczość pozostanie już taka sama.
Jak słusznie się domyślacie, Vivo Tab RT będzie tańszy. Jego cenę ustalono na poziomie 599 dolarów, podczas gdy za bardziej zaawansowanego brata, Vivo Taba, przyjdzie zapłacić już 799 dolarów. Do obydwu tabletów można będzie dokupić dedykowaną stację dokującą z klawiaturą QWERTY. Koszt tego luksusu wyniesie kolejne 199 dolarów. Wygląda więc na to, że posiadanie tabletu z Windowsem 8 na pokładzie będzie przyjemnością zarezerwowaną jedynie dla najzamożniejszych technomaniaków.
Na koniec warto też wspomnieć o trzecim urządzeniu Asusa – tablecie Taichi. Jego cenę ustalono na poziomie 1299 dolarów. W zamian dostajemy procesor Intel Core i7 Ivy Bridge, a także dwustronny ekran o przekątnej 11.6″ i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

Źródło: Asus