Zalman Z11 PLUS HF1 – obudowa do zadań specjalnych w rozsądnej cenie

W produkcji systemu chłodzenia wykorzystano wiele patentów opracowanych przez inżynierów firmy Zalman. Ich wieloletnia praca doprowadziła do zminimalizowania dźwięku wydobywającego się na zewnątrz obudowy. Wbudowany system pięciu wentylatorów charakteryzuje cicha, ale co najważniejsze, wydajna praca. Jest możliwość rozbudowania tego układu o kolejne dwa wentylatory. Rozwiązanie poradzi sobie z obsługą podzespołów pracujących na najwyższych obrotach.

W konstrukcji obudowy Zalman Z11 Plus HF1 można zamontować płyty główne ATX, microATX oraz Mini-ITX, które mogą być wyposażone w procesory renomowanych firm, takich jak Intel, czy AMD. Karty graficzne AMD Radon oraz Nvidia Geforce zainstalujemy bez żadnych problemów. Zalman Z11 to idealna propozycja dla osób, które potrzebują stworzyć „potwora” do gier.Zalman Z11 PLUS HF1Obudowa sprawdzi się nie tylko wśród graczy, ale również osobom wykorzystującym komputer do pracy. W konstrukcji jest miejsce na zamontowanie aż sześciu dysków twardych o rozmiarze 3,5” i dwóch szybkich SSD 2,5”. Oczywiście te kieszenie można wykorzystać do zupełnie innych celów i zainstalować w nich dodatkowe porty USB lub czytnik kart pamięci (3,5”) oraz napędy optyczne, czytniki kart, kontrolery lub rezerwuar od chłodzenia wodnego (2,5”).

W konstrukcji (w jej dolnej części) Zalman Z11 Plus HF1 można zamontować zasilacz w standardzie ATX. Zaraz obok tego miejsca zostały umieszczone filtry przeciwkurzowe, aby żaden brud nie dostawał się do środka zestawu. Jest to niezwykle ważne w kwestii odpowiedniego chłodzenia podzespołów. Dwa szybkie porty USB 3.0, dwa USB 2.0 oraz dwa audio umieszczone na górze, pozwalają na szybkie podłączenie zewnętrznych gadżetów, np. pendrive`a.Zalman Z11 PLUS HF1Obudowa Zalman Z11 Plus HF1 jest wykonana ze stali z plastikowymi elementami. Na całą konstrukcję producent daje 2 letnią gwarancję. Cena nie przekracza 300 złotych.

Dane techniczne:

Model: Z11 Plus HF1
Standard obudowy: ATX Midi Tower,
Materiały: stal, plastik,
Standard płyty głównej: ATX, microATX oraz Mini-ITX,
Wnęki na wewnętrzne dyski i napędy: 1x 2,5″, 5x 3,5″
Wnęki na zewnętrzne dyski i napędy: 1x 3,5″, 4x 5,25″
Złącza: 1x wejście mikrofonowe, 1x wyjście słuchawkowe, 1x USB 2.0, 2x USB 3
Wymiary: 49,8x26x52,5 cm
Waga: 7,5 kg.

    Źródło: Zalman