Zabezpieczenia Denuvo złamane! Są już pierwsze scrackowane gry

W sieci pojawiło się już kilka pirackich wersji gier, chronionych do tej pory zabezpieczeniami Denuvo. Są wśród nich nowy, wydany zaledwie 2,5 miesiąca temu DOOM, Rise of the Tomb Rider oraz kilka innych tytułów. Grupą crackerów, która dokonała „niemożliwego” i obeszła tak trudne do złamania zabezpieczenie (w wersji 2.0) jest bułgarska grupa Voksi. Bułgarzy wyprzedzili w staraniach o złamanie zabezpieczeń gry Chińczyków z 3DM, którzy informowali niedawno, że są bliscy scrackowania Rise of The Tomb Raider.
Crack zastosowany w przypadku dwóch wyżej wymienionych gier został już sprawdzony i działa. Obchodzi zabezpieczenia (przy wykorzystaniu buga platformy Steam) w taki sposób, że pełna wersja gry odczytywana jest przez platformę jak legalna wersja demonstracyjna. Posługując się więc słownictwem w sposób bardziej precyzyjny powinniśmy raczej mówić więc o bypassie, a nie cracku sensu stricte.
Albo w najbliższym czasie producenci gier i twórcy Denuvo wypuszczą aktualizacje do swoich gier i programów i zablokują felerną lukę, albo czeka nas spory wysyp nielegalnych wersji gier. Grupa Voksi zapowiedziała już prace nad złamaniem Just Cause 3.
Zobaczymy co przyniosą najbliższe tygodnie – skuteczniejszego DRM niż Denuvo do tej pory nie stworzono.
 
 

Źródło: Voksi