Z Valve odszedł ostatni ze scenarzystów serii Half-Life

Wielu graczy, którzy nadal mieli nadzieję na to, że Valve pracuje nad rzeczywistą kontynuacją gry Half Life 2, zawiedli się na wiadomość, która dotarła do nich w styczniu 2016 roku, o tym że z firmy, po 18 latach pracy, odszedł Marc Laidlaw. Laidlaw w dużej mierze był odpowiedzialny za napisanie fabuły zarówno do pierwszego, jak i drugiego Half Life’a.
Wtedy w firmie pozostali jeszcze dwaj scenarzyści, którzy pracowali nad Half-Life 2: Episode One i Episode Two – Chet Faliszek oraz Erik Wolpaw. Wolpaw opuścił Valve w lutym tego roku, aby pracować nad grą Psychonauts wraz ze studiem Double Fine Productions. Jak się okazuje, teraz z firmy odszedł także Faliszek.Chet FaliszekFaliszek pracował dla Valve aż 12 lat. W tym czasie pracował nie tylko nad dwoma epizodami Half-Life 2, ale także był współautorem scenariuszy do takich hitów jak seria Left 4 Dead. Poza tym, stał się twarzą „VR-owej strony” działalności firmy. Dlaczego nagle postanowił on zrezygnować z dotychczasowej posady?
Otóż, zgodnie z raportem serwisuGamesIndustry.biz, która skontaktowała się ze scenarzystą, Liszewski postanowił po prostu wprowadzić pewne zmiany w swoim życiu. – „Nie było to ekscytujące czy dramatyczne” – powiedział na temat swojego odejścia – „Pracowałem tam 12 lat, dostarczyłem mnóstwo wspaniałych gier, a także nieco niesamowitego sprzętu i chciałem coś zmienić. W tej chwili nie mam wieści o tym, co dalej. Dam Wam znać, gdy będę je miał.”
Odejście Faliszka z Valve niewątpliwie w jakiś sposób wpłynie na VR-ową politykę firmy, i nie tylko. Ciekawe, czy to wydarzenie było ostatnim gwoździem do trumny Half-Life 3.

Źródło: GamesIndustry.biz