Xbox One – kompatybilność wsteczna od 12 listopada

Oprócz kompatybilności wstecznej, w tym samym dniu konsola otrzyma cały pakiet o nazwie New Xbox One Experience. Jego elementami będą między innymi nowy interfejs oparty na wyglądzie systemu Windows 10 oraz wirtualna asystentka o imieniu Cortana, znana głownie z urządzeń mobilnych.
Na co pozwoli kompatybilność wsteczna? Otóż dzięki niej, na Xbox One zagracie w sporo produkcji, które dotychczas ukazały się na Xbox 360. Aby zagrać w najlepsze gry, nie będziecie już potrzebować konsol poprzedniej generacji. Na początek, Microsoft zaplanował udostępnienie kompatybilności wstecznej dla 100 gier. Należą do nich takie hity jak Mass Effect, Fallout 3, czy Borderlands. Co więcej, niedawno studio Criterion Games potwierdziło, że do listy Microsoftu dodano ich cenioną grę wyścigową z 2008 roku – Burnout Paradise. Poniżej znajdziecie jej zwiastun.

Oprócz nowego interfejsu i wirtualnej asystentki, aktualizacja z 12 listopada wprowadzi sekcję społecznościową z aktywnościami znajomych oraz zmiany w sklepie, które dadzą więcej możliwości wyszukiwania interesujących tytułów. Ponadto, wszystkie gry, które otrzymają kompatybilność wsteczną będą obsługiwać tryb multiplayer (o ile dany tytuł go posiada).
Warto dodać, że fanimają możliwość głosowania na gry, w które najchętniej zagraliby na najnowszej konsoli Microsoftu. Obecnie, na szczycie znajduje się Call of Duty: Black Ops 2. Zaraz za nim znajdują się takie gry jak Red Dead Redemption, czy Skyrim.

Źródło: Twitter