Wyciekła specyfikacja tabletu ME301T Memo Pad10 Asusa

Consumer Electronics Show 2013 zbliża się wielkimi krokami. W trakcie imprezy zaprezentowanych zostanie na pewno co najmniej kilka nowych tabletów. Jedynym z nich będzie najprawdopodobniej ME301T Memo Pad10 Asusa, którego specyfikacja właśnie wyciekła do sieci.
Tablet został wyposażony w 10-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1280 × 800 pikseli. Sercem urządzenia jest układ NVIDIA Tegra 3. Wewnątrz tabletu znajdziemy także 1 GB RAM-u oraz 16 GB wbudowanej pamięci. Nad całością pieczę sprawuje Android 4.1 Jelly Bean. Memo Pad10 zadebiutuje w dwóch wersjach – WiFi oraz WiFi+3G. Na razie to wszystko, co wiemy o urządzeniu.
Na chwilę obecną nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery tabletu Memo Pad10. Urządzenie pojawi się na półkach sklepowych najprawdopodobniej w pierwszym kwartale bieżącego roku. Niestety, cena tabletu nie będzie tak niska, jak ma to miejsce w przypadku Nexusa 7. Urządzenie kosztować będzie około 300 euro (około 1225 zł).
Co ciekawe, nazwa kodowa Nexusa 7 to ME370T. Z kolei kolejny niedrogi (miejmy nadzieję) tablet Asusa, który obecnie znajduje się w produkcji, nosi nazwę ME172V. Czy zatem oba nadchodzące tablety Asusa będą miały sporo wspólnego z Nexusem 7? Przekonamy się już wkrótce.
 

Źródło: Slashgear