Wyciekła specyfikacja 8-calowego tabletu Acera z Windowsem

Acer Iconia W3-810-1600 wyposażony został w 8,1-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Jeżeli chodzi o zastosowany procesor, to niestety nie ma w tej kwestii stuprocentowej pewności, ponieważ pojawiły się sprzeczne informacje na ten temat.

Według pierwszej, sercem tabletu jest jednordzeniowy procesor Apple A4, który znalazł zastosowanie w pierwszym iPadzie, taktowany częstotliwością 1,5 GHz. Z kolei według kolejnej, miałby to być dwurdzeniowy procesor Atom Intela. Za grafikę odpowiada układ Intel GMA. Tablet posiada 2 GB RAM-u i 32 GB wbudowanej pamięci.

Wykonywanie zdjęć i rejestrowanie filmów umożliwia 2-megapikselowy aparat zamontowany z tyłu urządzenia. Tablet wyposażony został w moduł WiFi, brak natomiast informacji na temat łączności Bluetooth. Bateria o pojemności 3500 mAh ma wystarczać na 8 godzin nieustannej pracy na jednym ładowaniu.

Jako że nie ma pewności, co do tego, jaki procesor znajdzie się we wnętrzu urządzenia, nie można stwierdzić czy tablet będzie działał pod kontrolą Windowsa 8, czy Windowsa RT. Acer Iconia W3-810-1600 miałby kosztować 379$.

Microsoft wyjawił niedawno, że jego partnerzy biznesowi prowadzą prace nad stworzeniem mniejszych i tańszych tabletów, działających pod kontrolą Windowsa. Acer Iconia W3-810-1600 może okazać się pierwszym z nich. Pewność będziemy mieć dopiero wtedy, kiedy producent zaprezentuje urządzenie oficjalnie.

Źródło: PC World