Wyciekł benchmark tabletu HP Slate 12 Pro

Na stronie GFX Bench pojawił się właśnie benchmark tabletu HP Slate 12 Pro. Skąpe informacje nie pozwalają powiedzieć zbyt wiele na temat urządzenia, wiadomo jednak, że powstaje ono z myślą o użytkownikach, którym nie w smak mały tablet, jakich pełno obecnie na rynku.

HP Slate 12 Pro został wyposażony w pracujący w rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli 12,5-calowy ekran dotykowy (4:3), mający co najmniej pięć punktów dotyku. Zważywszy na fakt, że coraz więcej urządzeń może pochwalić się rozdzielczością WQHD, nie są to liczby zbyt imponujące.

Sercem tabletu, i tu kolejne małe rozczarowanie, jest czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 taktowany częstotliwością 2,26 GHz, który wspierany jest przez układ graficzny Adreno 330. Tymczasem nowsze tablety i smartfony wykorzystują już procesor Snapdragon 801.

Poza tym na wyposażeniu działającego pod kontrolą Androida 4.4.2 tabletu znalazły się 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej, 2-megapikselowa kamera przednia i 8-megapikselowy aparat fotograficzny.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy i kiedy HP Slate 12 trafi do sprzedaży. To, że na stronie GFX Bench pojawił się benchmark, świadczy jedynie o tym, że producent testuje wewnętrzny prototyp. Ostatecznie urządzenie może nie ujrzeć w ogóle światła dziennego albo ukazać się w zmienionej formie.

Źródło: GFX Bench